Tüm mal varlıklarına el konuldu

Tüm mal varlıklarına el konuldu
Tüm mal varlıklarına el konuldu
Rüşvet operasyonunda gözaltına alınan kişilerin malvarlıklarına el konuldu.

İstanbul Emniyeti’nin düzenlediği rüşvet operasyonundan bir gün önce, İstanbul 18. Sulh Ceza Mahkemesi’nin gözaltına alınacak kişilerin malvarlıklarına el konulmasına dair karar verdiği ortaya çıktı.

İstanbul 18 Sulh Ceza Mahkemesi’nin tüm malvarlıklarına el koyduğu isim ve şirketler şöyle:

“Abdullah Happani, Barış Güler, Emin Hayyam, Fatma Aslan, Rıza Sarraf (Reza Zarrab’ın Türk vatandaşı olduktan sonraki ismi) Rüçhan Bayar, Salih Kaan Çağlayan, Süleyman Aslan, Mohammad Zarrab, Are Havacılık A.Ş. , Aybüke Medikal Danışmanlık, Borden Turizm ve Nakliye, Cameron Denizcilik ve Kıymetli Madenler, Durak Döviz, Duru Döviz, ECB Kuyumculuk, İlsam Dış ticaret, M1 Yapı, Nargis Uluslararası Dış Ticaret, NEG Finansal Danışmanlık, NNR Uluslararası Ticaret, Rainbow Mano Commercial Brokers (Dubai merkezli, İstanbul Şubesi), Royal Denizcilik, Royal Holding, Safir Altın , Simay Altın, Taşbşı Kıymetli Madenler, Tümay Altın, Volgan Gıda Dış Ticaret.

( Hürriyet )

Güler'in oğlunun evinde kasa odası!

Tüm mal varlıklarına el konuldu

Rüşvet operasyonunda 9 kişi serbest

Murat Yetkin yazdı. "Erdoğan'ın operasyonu öğrendiği an bu mu?"

Eyüp Can yazdı. "Bülent Arınç neden Ayten dedi? "

Cengiz Çandar yazdı. "'Yolsuzluk' ortaya çıkmayagörsün..."

Fatih Özatay yazdı. "'Büyük rüşvet' operasyonu ve ekonomimiz"


  http://www.radikal.com.tr/116694511669456

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ters teper - Rozdemir33

  Bu oparasyon ters teper:"Kendi çocuğumuz dahi olsa yolsuzluğun üstüne böyle gideriz."denebşilir,denmeli de.

  "BABALAR VE OĞULLAR !.." - zırterenköy

  İşçi Muammer amcaya,köylü Zafer ağaya,memur Erdoğan efendiye sesleniyoruz : Oğullarınızın ne kadar yeteneksiz olduğunun farkında mısınız? Bugüne kadar üçü bir araya gelip bir ticari organizasyon bile yapamadılar be! Başkalarının oğullarının elinden ancak uçanla kaçan kurtuluyor,başarıdan başarıya koşuyorlar,hani derler ya,"Bir başarıdan diğerine yelken açıyorlar!" Ayakkabı kutusu ve kasa kolleksiyonu bile yapıyorlar! Sizin oğullar ise hala ipteki cambaza bakıyorlar! Tamam,bu konularda yetenekleri yok,ama hiç olmazsa kendi haklarını haramzadelere yedirmesinler,yeter!..

  Halk, gücünü göstermeli. - karçiçekleri

  Tüm halk , yolsuzlukların üzerine korkmadan giden bu kahraman savcı, hakim, güvenlik birimlerinin arkasında durmalı. Temiz eller operasyonuna katkıda bulunmalı. Bu büyük bir fırsattır. Bu kirliliği, bu kirli sistemi yıkıp yeniden bir devleti( Demokratik, laik, hukuk ve herkesin hak ve hukukunu gözeten, koruyan ) bir devleti inşa etmenin tam zamanı.

  hinanmalıyız.ukuka - bizeke

  Bir hukuk devletinde İçişleri bakanının oğlu süpheli olarak sorgulanırken Bakanın Yerinde kalması inanılacak bir durum değil.Şimdiye kadar hiçbir Avrupa ülkesinde buna benzer bir durum olmuş veya olcağına ihtimal bile edilmez. .Sayın bakan ve diğer Bakanların tahkikat başladığında derhal görevden ayrılmaları gerekir.Tahkikat sonuçlanıp da şüpheli olan oğulları aklandığında tekrar Bakanlık Görevlerine geri dönebilirler.Hukuk Devletiinde işler böyle olur.Şüpheliler suçlu olarak kabul edilmezler.Ancak devam eden adli bir süreç var.Bu süreçde sorgulanan da bir bakanın oğlu ise bu hukuk prensipi burda siyasi hukuki ve ahlaki olarak işlemez.

  YIYIN BU ÜLKE BU IKTIDAR SIZIN - pispor

  Yoksul halk çocuklarının çıplak ayaklarına ayakkabı alamazken iktidarın çocuklarının evlerinde dolar kasaları ayakkabı kutularında milyon dolarlar yatıyor yiyin beyler yiyin ama bunu çıkarmakta var

  Bu kadar küçük değil. - Postacı

  Bazı cevaplanmayan sorular var. Başbakanın oğlu bu kadar gemiyi nasıl aldı? İ. Melih Gökçek'in oğlu bu fabrikaları nasıl kurdu. Bu çocukların 15 yıl önce neleri vardı? Sadece bu kadarla da kalmıyor. Bu sorular. Cumhurbaşkanının oğlu içinde bir sürü söylenti var. Diğer bakanlar içinde. Bunların hepsi incelenmeli. Suçsuzlarsa sorun yok. Ama suçlularsa gereği yapılmalı. Eğer bu hükümet adil olduğunu düşünüyorsa top yekün istifa etmeli. Başbakan'ın hırsızlık babadan evlada geçer, evlattan babaya geçmez lafı unutulmadı.