'Tüm yurtta' Gezi düzeni!

'Tüm yurtta' Gezi düzeni!
'Tüm yurtta' Gezi düzeni!
İçişleri Bakanlığı genelgesinde yurtlara kamera sistemlerinin kurulması, eylem halinde yeterli güç bulundurulması ve kampus çevresinde 24 saat kolluk görevlileri olması gerektiği vurgulandı

Radikal.com.tr - İçişleri Bakanlığı'nın, "sonbahar aylarında 'Gezi' eylemlerinin üniversitelerde tekrarlanacağı istihbaratı" üzerine 81 il valiliğine ve üniversitelere önlem alınması için genelge gönderdiği öğrenildi. Habertürk 'ten Hasan Bozkurt'un haberine göre, İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliği ve üniversitelere gönderdiği genelgede, üniversitelerde yeni dönem başlamadan önce valilerin başkanlığında, rektörlük ve emniyet yetkililerinin de katılacağı güvenlik toplantıları yapılması istendi.

Yasal olmayan hiçbir eyleme kampüslerde izin verilmemesi gerektiği belirtilen genelgede, kampus ziyaretine gelen bakanlara özel önlemler alınması da istendi.

Bakanlık genelgesinde yurtlara kamera sistemlerinin kurulması, eylem halinde yeterli güç bulundurulması ve kampüs çevresinde 24 saat kolluk görevlileri olması gerektiği vurgulandı.


  http://www.radikal.com.tr/1148292114829214

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yeni Demokrasimiz - 19BRD62

  Artık böyle olmasını isteyen Sandıktan çıkma Demokratlar var iken,nasıl bir değişiklik mümkün olsun?Bunlar Milli Nizamın neferleri olduğunu unutmayalım.

  Nafile - Ari Zerdüst

  Kötü yönetenin yöneticiliegi fazla sürmezmis.AKP'yi saran korkunun altinda halka cektirdigi zulüm yatmakta.Halk kararini vermis ise,iktidari begenmiyorsa,ona karsi her alanda eylem ve söylem icindeyse, halden anlayana cekip gitmek yakisir.Yok zulm etmekte israr edersen kusura bakma ama toplum koyun degil ki sana boynunu uzatsin.Aldigin polisiye tedbirler sadece gecici olabilir ki,buda bir ise yaramaz.en iyisi halkin adalet arayisina saygi duymaktir. Adam olanada bu yakisir.

  bilim yuvaları oldu bize polis merkezi - maviportakal1

  başbakan hergün çıkıp tv lerde bilim yuvaları bilim yuvaları diye bağırıyor üniversiteler insanların hak adalet ve özgürlükleri hakkında görüş bildirebilecekleri öğretimin sonsuz bilim ışığında devam etmesi gereken yerlerdir. Üniversitelere eğitim-öğretim yılı denmez eğitimini zaten tamamlayan ergin bireyler üniler de .toplumsal olaylar hakkında fikir beyan etme özgürlüğüne sahip vatandaşlar olarak öğretimlerine devam ederler.Şimdi üniler kolluk güçlerinin kol gezdiği başını kaldırana sus otur denilen cezaevleri haline getiriliyor.Şimdi rabia işareti yapıp başka memleketlere ağlayanlar başbakanın dediği gibi başınızı iki elinizin arasına koyup düşünün hangi hale geldik 1980 lere dönüşümüzü izleyin!

  ne geziymiş - PAN-ZEHİR

  Bu millet bir daha o tuzaklara düşmez efendiler. Üç beş marjinal grubun çabaları veya CHP'nin gazıyla bu eylemler yürümez.Tepkisi olan insan gibi tepkisini koysun ortaya....

  gitmesine gideceksinizde benim karın ağrım başka - demlicay2011

  güzelim avrupa mallarıyla refah mutlu hayat yaşamanız beni çıltırdıyor. dünyaya ve insanımızıa zerre yararı dokunmayan devamlı başka yerlerden beslenen bir yapınız var. üstelik bizim paramızla. ramseyin parasıyla bu adalet değil. mursi sizi kollarını açmış bekliyor. yanında güneş fistan hurma var gidinde kurtulak. bakın gittiğiniz yerde teknoloji yok mersedes yok klima yok ona göre kendinize çeki düzen verin. kaçacağınız ilk yer londranın parkları müşerref gibi. içinizden kimler ingiliz ve abd vatandaşı bunu biliyormusunuz? bir suç değil tabiki.

  AKP'nin adamları - etufan

  İleri demokrat AKP'nin adamları, bence kampüslerin etrafına benzin döküp, yakın. Demokrasiyi getirmiş olursunuz. Şeriatta vardır bu tür şeyler. AKP'nin rektörleri emniyet müdürlerinden daha polis olacaklardır şimdilerde. Verilen payelerin hakkını ancak böyle verebilirler.

  yasal - nilgunm

  "yasal olmayan" derken? siz önce bir yasa kitaplarını okuyun. bir eylem işinize gelmediği için yasadışı olmaz. bu şekilde mi çözüm arıyorsunuz? sonra bir de "diktatör değilim" diyor başkanınız. e bu ne? bu nasıl tanımlanır diktatör değilsen?