Tümgeneralin yeğeni cinayete kurban gitmiş

Jandarma Ankara Bölge Komutanı Tümgeneral Hüseyin Güçlü'nün 38 gündür kayıp olan 25 yaşındaki yeğeni Ahmet Kudret Güçlü'nün cesedi Kırıkkale'de boş bir kum ocağında bulundu.

ANKARA - Jandarma Ankara Bölge Komutanı Tümgeneral Hüseyin Güçlü'nün 38 gündür kayıp olan 25 yaşındaki yeğeni Ahmet Kudret Güçlü'nün cesedi Kırıkkale'de boş bir kum ocağında bulundu. Güçlü'nün boynu kırılarak öldürüldüğü belirlendi.
2 Şubat'ta intihar teşebbüsünde bulunan nişanlısı Z.T.'yi ziyaret eden Güçlü, daha sonra ortadan kaybolmuştu. Güçlü'nün, Z.T.'nin ailesinden başka biriyle daha ilişkiye girdiği; Güçlü'nün, Z.T.'nin ailesi tarafından kaçırılarak öldürüldüğü iddia edilmişti. Polis, aralarında Z.T.'nin ağabeyi H.T., ablası H.K.'nın da bulunduğu altı kişiyi gözaltına almıştı. Polis, Güçlü'nün cep telefonunun en son Kırıkkale'deki mezarlık yakınlarında sinyal verdikten sonra kapandığını belirlemişti. Mahkemeye sevk edilen H.K., H.T., Ş.Y. ve M.İ. serbest bırakılmıştı.
Çalışmalarını Kızılırmak'ta sürdüren Jandarma, dün Güçlü'nün cesedini terk edilmiş bir kum ocağında buldu. Olay yerine gelen amcası Tümgeneral Güçlü, cesedin yeğenine ait olduğunu teşhis etti.