Tuncay Güney 2008'de 4 kez Türkiye'ye geldi

İP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Cengiz Ergenekon davasının kilit ismi Tuncay Güney'le ilgili çarpıcı iddialar öne sürdüİSTANBUL - İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Cengiz, "Tuncay Güney’in, Alpaslan Evrenosoğlu kimliğiyle aldığı pasaport ile 2008’de Türkiye’ye 4 ziyaret gerçekleştirdiğini" iddia etti.
Cengiz, partisinin İstanbul İl Merkezi’nde düzenlendiği basın toplantısında, yarın "Ergenekon" davasının 36. duruşmasının yapılacağını hatırlattı.
"Bu davanın bir tertip olduğunu, bu tertibin de Tuncay Güney’in ifadeleri üzerine inşa edildiğini" ileri süren Cengiz, şöyle konuştu:
"Tuncay Güney’e, İzmir nüfusuna kayıtlı Alpaslan Evrenosoğlu isimli vatandaşın kimlik bilgileri kullanılarak 1997’de Romanya’nın Köstence kentindeki Türk Konsolosluğu’ndan pasaport verildi. 2007’ye kadar bu pasaportu kullanan Güney, 1 Mart 2007’de İzmir Emniyet Müdürlüğü’nden yeni bir pasaport aldı. Müdürlük, Alpaslan Evrenosoğlu adına işlem gören Güney’e pasaport verdi. Güney, aldığı bu pasaportla 2008’de Türkiye’ye 4 ziyaret gerçekleştirmiştir." (aa)