Tuncay Güney: Ergenekon davası bir projeydi bitti

Tuncay Güney: Ergenekon davası bir projeydi bitti
Tuncay Güney: Ergenekon davası bir projeydi bitti
Ergenekon davası savcılarının verdiği ifadeleri referans gösterdiği Tuncay Güney, SkyTürk 360'ta Şimdi Söz Sende programına konuk oldu

Kanada’nın Toronto kentinden canlı yayın bağlantısıyla programa katılan Güney, ilginç açıklamalarda bulundu. “Ergenekon davası bir projeydi bitti artık. İçerdekilerin çıkması gerekir” diyen Güney “Benim yüzümden tabii ki insanlar cezaevine girmesinler. Ben vicdanen rahatsızım. İşkence görmeseydim o konuşmaları yapmazdım. Ergenekon’un temeli sayılan emniyette verdiğim ifadeler geçersizdir. Devlet beni kullandı. Türkiye ’de adalet aramak genelevde bakire aramaktan farksızdır” diye konuştu. Güney, Paris’te öldürülen üç PKK ’lı kadının katili Ömer Güney’i tanımadığını belirterek “Paris suikastı faili meçhul kalacaktır” dedi. Ocak 2009’da TRT’de bir programa katılan Güney en son 5 Mayıs 2012’de yazarımız Mustafa Mutlu’ya yazdığı mektupta “Ergenekon bir oyundur” demişti.


  http://www.radikal.com.tr/1120638112063821

  YORUMLAR
  (21 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tutarsız adamın biridir. - velmas75

  Tuncay Güneyin bu güne kadar söylediklerine bakın. Hibiri diğerini tutmuyor. İtibar edilecek bir adam değil. Bu gün sorgunlamayacak diye garanti verilse o zaman Türkiye ye gelecek ve Adalet ten bahs edecek. Yargıdan kaçtığı için Türkiyede adalet yoktur diyor. Bu adam nitelikli yalancıdır.

  Tuncay güney:ergenekon hk. - fgemak

  Tuncay güneyin bu sözlerinin gazete manşetlerinden TV ekranlarına taşınması geniş halk kitlelerinin yaşanan haksızlıklardan bilgi sahibi olmasını sağlayacaktır.seçim startı veren AKP nin yalanlarına artık halkın kanmaması için gerekli bir yayın olacağını düşünüyoruz.

  Tuncay güney:ergenekon hk - fgemak

  Kim ne derse eline bir avuç tuz alıp,segirten özel yetkili mahkeme hakim ve savcıları şimdi temizlesinler bakalım ortaya çıkan haksız kararları ve bunlardan mağdur olan insanların zararlarını nasıl tazmin edecekler onu düşünmeleri lazım.yasalarla siyasiler kendilerine bir zarar gelmesini engelleyebilirler,ancak ilahi adalet buna böyle demiyor.Bu işlerin tek sorumlusu AKP iktidarıdır faturanın iktidara kesilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

  ergenekon gerçek - 19845711984

  ergenekon davası bir derin devlet yapılanmasının el değiştirmesidir. ergenekon davası ile tasviye yaşandı bu manada ergenekon biti sayılır. yoksa şimdi başka bir ikdidar yapısı olan ergenekon var. bunun adı yeşil ergenekon dedikleri cemaat yapılanmasının dern devlet istihbaratıdır.

  ... - AENCÜ

  Böyle insanlar hiçbir zaman gerçeği söylemezler, oyun bitti diyor ya, bitmedi aslında ve bitmemesi için herzaman işlerine geleni söylerler. İşkence diyor, kaç yıldır yurtdışında yaşıyor, orda da konuşmaması için işkence mi yapılıyordu

  Ayıkla pirincin taşını - South pole

  Bir tarafta PKK'nın iki numarası gizli ihbarcı Şemdin Sakık, diğer tarafta da işkence hırsıyla asılsız beyanlarda bulunarak intikam peşinde olan Tuncay Güney. Ayıklıyalım pirincin taşını ama nasıl?

  Eğer bu ülkede ..... - nazaret

  Eğer Türkiyede adalet tesis edilecekse ilk önce bu davada emeği olan tüm Polis , Savcı ve Hakimlerin hapse girmesi gerekir.... Eğer Türkiyede düzgün bir basın - yayın yapısı olacaksa bu davayı alkışlayıp tutuklamaları destekleyen bütün gazeteci ve yazarların bir daha hiçbir yerde iş bulamayıp kimsenin yüzüne bakamayacak halde olmaları gerekir...