Tuncay Özkan: Kanaltürk bize geri verilmeli

Tuncay Özkan: Kanaltürk bize geri verilmeli
Tuncay Özkan: Kanaltürk bize geri verilmeli
CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, İpek Koza'ya yapılan operasyon konusunda açıklama yaptı: Kanaltürk bizden gasp edilerek alınmıştır, bizim olduğuna inanıyorum. Ben ağlayanın malı gülene hayır etmez demiştim

RADİKAL - Kanaltürk’ün eski sahibi ve CHP İstanbul Milletvekili Tuncay Özkan  Ankara 7. Sulh Ceza Hâkimliği'nin verdiği kararla Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ve polis ekiplerince Koza İpek Grubu'na başlatılan operasyona ilişkin Twitter'dan açıklama yaptı. Tuncay Özkan, “Ben ağlayanın malı gülene hayır etmez demiştim. Kanaltürk’ün bizim olduğuna inanıyorum. Kanaltürk bizden gasp edilerek alınmıştır" iddiasında bulundu. Özkan, “Sürmekte olan davalarımız var. Sözleşmenin iptali ve kanalın bana tekrar geri verilmesi için açmış olduğum dava var" dedi.

Kanaltürk Televizyonu kurucusu Tuncay Özkan, daha önce Odatv'ye yaptığı açıklamada Akın İpek ile olan davalarına dikkat çekmişti. Özkan şunları söylemişti: "Kanaltürk'le ilgili iki dava açtık. Alacakların tahsili ve sözleşme hükümlerinin yerine getirilmemesi nedeniyle Kanaltürk'ün geri iadesi. 6 yılda 11 bilirkişi değiştirdiler. Artık kanalımızı istiyoruz. Hak ve adalet varsa bizden zorla alınan Kanaltürk geri verilmeli."

 

Tuncay Özkan'ın Twitter paylaşımları şöyle: