Tunceli ve Van'da karakollara saldırı: 2 asker yaralı

Tunceli ve Van'da karakollara saldırı: 2 asker yaralı
Tunceli ve Van'da karakollara saldırı: 2 asker yaralı
PKK'nın Tunceli ve Van'da iki karakola düzenlediği saldırılarda 2 asker yaralandı.

Van 'ın Çatak ilçesinde Narlı Jandarma Karakolu’na PKK ’lılar, roketatar ve otomatik silahlarla saldırdı, 1 asker yaralandı. Öte yandan, Tunceli'nin Ovacık ilçesine bağlı Aşağı Torunoba Köyü’ndeki jandarma karakoluna PKK’lılar tarafından düzenlenen uzun namlulu silah ve roketatarlı saldırıda 1 asker yaralandı.

VAN'DA SALDIRI: 1 YARALI
Van'ın Çatak İlçe merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Narlı Jandarma Karakolu’nda bu akşam saatlerinde bir grup PKK’lı roketatar ve otomatik silahlarla ateş açtı. Askerlerin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. PKK'lılar dağlık alana doğru kaçarken, açılan ilk ateş sırasında yaralanan asker, Van’da tedavi altına alındı. Narlı Jandarma Karakolu bir ay içinde 3 kez saldırıya uğradı.

TUNCELİ'DE SALDIRI: 1 YARALI
Tunceli’nin Ovacık ilçesine bağlı Aşağı Torunoba Köyü Jandarma Karakolu ile üs bölgesine saat 17.30 sıralarında PKK’lılar tarafından farklı noktalardan uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırıda bulunuldu. Karakol ve üs bölgesine açılan ateşte bir asker hafif yaralandı. Karakol ve üs bölgesindeki askerlerin de karşılık vermesiyle çıkan ve 15 dakika süren çatışmadan sonra PKK’lılar dağlık alana doğru kaçtı. Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan kalkan 2 Kobra helikopteri PKK’lıların kaçış güzergahlarını yoğun bombardıman altına aldı. PKK’lıları etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyonlar devam ediyor. Hafif yaralanan asker helikopterle Elazığ Asker Hastanesi’ne kaldırıldı.

DHA