Tunceli'de asker ve polise saldırı: 1 polis şehit oldu, 2 polis ile 1 vatandaş yaralı

Tunceli'de asker ve polise saldırı: 1 polis şehit oldu, 2 polis ile 1 vatandaş yaralı
Tunceli'de asker ve polise saldırı: 1 polis şehit oldu, 2 polis ile 1 vatandaş yaralı
Tunceli'de kent merkezine sızan PKK'lılar, polis ve jandarmaya saldırdı. Güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında çıkan çatışmada biri ağır 3 polis ile 1 vatandaş yaralandı. Yaralı halde kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memurunun Aydın Nazillioğlu olduğu belirtildi.

RADİKAL - Kentin Cumhuriyet Mahallesi'ne bulunan Jandarma Bölge Komutanlığı ile Polisevi'nin bulunduğu bölgeye sızan PKK 'lılar havanın kararmasıyla birlikte saldırıya geçti. Askerler ve polislerin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

Semtin bir çok noktasından patlama ve silah sesleri gelirken, çatışmanın olduğu bölgeye takviye güvenlik güçleri sevk edildi.

Bölücü terör örgütü mensupları, polis lojmanlarının güvenlik noktası ile önünde bekleyen zırhlı polis araçlarına uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırı düzenlendi.ÖZEL HAREKAT SEVK EDİLDİ

Kent merkezindeki Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan polis lojmanlarına, akşam saatlerinde bir grup PKK'lı tarafından uzun namlulu silah ve roketatarla saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Saldırı üzerine bölgeye çok sayıda takviye zırhlı araç ve özel harekat timi sevk edildi.

AĞIR YARALI POLİS KURTARILAMADI

PKK'lıların açtığı ilk ateş sırasında biri ağır 3 polis ile 1 vatandaş yaralandı. Yaralılar, Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Saldırıda yaralanan polis memurları Hakan Çalışkan, Sefa Arı ile yaralanan sivil bir kadın Tunceli Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalelerinin ardından helikopterle Elazığ Asker Hastanesi pistine indirildi. Yaralı polisler burada bekletilen ambulanslarla Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, yaralı Sanem Gündüz de Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde götürüldü. Yaralı polislerin geldiğini duyan meslektaşları ve vatandaşlar kan vermek için hastaneye akın etti. Yaralı polislerin durumlarının ağır olduğu öğrenildi. 

Ağır yaralı polislerden biri tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Takviye kuvvetlerin gelmesinin ardından saldırganlar, karanlıktan da yararlanarak yakındaki ormanlık alana kaçtı. Teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.  ŞEHİDİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Tunceli'deki saldırıda şehit olan polis memurunun Aydın Nazillioğlu olduğu belirtildi. Balıkesir nüfusuna kayıtlı olan şehit Aydın Nazillioğlu'nun cenazesi bugün Elazığ'da düzenlenecek törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketine uğurlanacak.

(AA-DHA)