Tunceli'de BDP ve AKP birlik kurup CHP'yi saf dışı bıraktı

Tunceli'de BDP ve AKP birlik kurup CHP'yi saf dışı bıraktı
Tunceli'de BDP ve AKP birlik kurup CHP'yi saf dışı bıraktı
Tunceli İl Genel Meclisi, ilginç bir ittifaka sahne oldu.

TUNCELİ - Tunceli'de, İl Genel Meclisi'nce işbirliği yapan AKP - BDP 'li üyeler Emek Partisi üyeleri 5 kişilik Daimi Encümen üyeliklerini paylaştı.

İl Genel Meclisi'nin 1 Nisan günkü toplantısında bir yıl görev yapacak Daimi Encümen seçimi yapıldı.

17 üyeli İl Genel Meclisi'nde BDP'li 6, Ak Partili 4, Emek Partili 2 üye birbirlerine oy vererek 5 üyeli CHP 'yi devre dışı bıraktı. İl Daimi Encümeni, BDP'li 3, Ak Partili ve Emek Partili 1'er üyeden oluştu.

CHP'li üyeler böyle bir ittifak içinde hareket etmeyeceklerini söyledi.

DHA - Ferit DEMİR


  http://www.radikal.com.tr/1128241112824119

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  CHP'li Dersimliler! - vemerald

  Irkçı söylemde MHP'den geri kalmayan ırkçı milletvekillerini içine sindirebilen "Tuncelililer" CHP'yi destekleyerek, Stockholm sendromu yaşıyorlar sanki.

  yol arkadaşları ele ele - kizil1984

  bu duruma şaşırmamak lazım çünkü önümüzdeki günlerde bu birliktelikleri fazlaca göreceğiz, ak partinin tek dostu bdp

  ... - chuckytoy

  Tencereler yuvarlanmış kapağını bulmuş. Bundan iki yıl önce bir taksici ve bir köylü sen devletin tarafındaymışsın diyerek sorgulandı ve öldürüldü barışseverlerce. Seçim sonuçlarını öğrenen BDP'liler CHP binasını taşladı ve tehditlerle sürdürdükleri seçim sürecini kana boyamaya kalktılar. Seçimden sonra bu Kürtçüler, Alevilerin seçim hakkını görmezden gelerek günlerce küfürle andılar. Şeytanileştirdiler, ötekileştirdiler. Bunların hepsi kayıtlı. Bu kişilerin tıynetler belli çok görmüyoruz. Meydanlarda Alevileri yuhalatanlarla/yuhalayanlarla, Alevi kimliğine karşı her fırsatta 'antipatisini' derc edenler bir araya gelmiş, sarılmışlar. Kutlu olsun umarım ayrılmazsınız.

  BDP sol mu? - muratcelik123

  Cemevine "ucube" diyenlerle, asgari ücrete "çok" diyenlerle, "sadaka" ekonomisi kuranlarla, on senede on binden fazla işçi öldürüp üstüne "kaderden" bahsedenlerle, sendikaların canına ot tıkayanlarla, Suriyeye savaş tezkeresi çıkartanlarla, Amerikan füzelerine bel bağlayıp barıştan bahsedenlerle, Amerikan emperyalizminin türkiye temsilcileriyle el sıkışın sonrada kendinize "sol" deyin. Amerikan askerlerine "go home" diyen Deniz Gezmişin kemikleri sızlıyordur. Ama bravo padişah "efendinizi" memnun etmişsiniz...

  Kutlu olsun! - munzurlu.haydar

  Dersimi bir ciban basi olarak gören partiye bir tokat atilmis! Umarim bundan sonrada CHP nin yarattigi yikimin izleri Dersimden silinecek ve memleketimde cokta özledigimiz bahar ve baris gelecektir en sonunda!

  muhabire bak. - newroz

  olmadı radikal.bu haberde haber değeri bulamadım.nolmuş yani,siyaset böyle birşey değilmi?birilerinin hesabına gelince birilerini ekarte etmesi değilmi.kaldıki genel başkanlarının kendisini dersim li olarak ifade etmediği,edemediği bir partiyi desteklemeleri mi gerekir,bu barış süreciyle ilgili bir planları varmı?siz dersimde chp lilerin neler yaptıklarını biliyormusunuz.seçim döneminde yaptıkları propagandanın tamamen kürt düşmanlığı üzerinden yapıldığını biliyormusunuz?muhabiriniz neden bunları haber olarak geçmedi.lütfen haber kalitenizi biraz daha gözden geçirin.

  CHP yönetilemiyor.. - denizci-41

  Bu olayın tek sorumlusu CHP'nin yönetim zafiyetidir.."Ulusalcı" ve "yenilikçi" gibi iki ayrı grup halindeki bir partiyi idare etmek çok zor..Ne yazık ki, tepeden inme bir Genel Başkan olan Kılıçdaroğlu ise bu partinin en büyük şanssızlığıdır..Bu gisişle CHP'nin iktidar olması imkansız..