Tunceli'de beş asker şehit oldu

Tunceli kırsalında bulunan yaklaşık 350 PKK'lının yakalanması için bir süredir devam eden operasyonlarda dün sıcak temas sağlandı. Çatışmada beş asker şehit oldu, bir asker yaralandı.

TUNCELİ/HAKKÂRİ - Tunceli kırsalında bulunan yaklaşık 350 PKK'lının yakalanması için bir süredir devam eden operasyonlarda dün sıcak temas sağlandı. Çatışmada beş asker şehit oldu, bir asker yaralandı.
Pazartesi sabahı Tunceli'de PKK'lılara karşı başlatılan helikopter destekli operasyonlar sürüyor. Tunceli merkeze bağlı Çıralı Köyü yakınlarında dün sabah saatlerinde kalabalık bir grup PKK'lı ile güvenlik güçleri arasında sıcak temas sağlandı. Çatışmada piyade çavuş Halit Toparlı, piyade onbaşı Oğuz Balıkçı, erler Erhan Öz, Melih Tuncer ve Şener Karadere şehit oldu, bir asker de yaralandı. Şehitlerin cenazeleri Elazığ Asker Hastanesi'ne götürüldü. Hastanede yapılan otopsinin ardından şehit askerlerden Toparlı'nın cenazesi Mardin'e, Balıkçı'nın cenazesi Sivas'a, Öz'ün cenazesi Denizli'ye, Tuncer'in cenazesi Bursa'ya, Karadere'nin cenazesi ise Ordu'ya gönderildi. Bölgeye takviye birlikler sevk edilirken, havadan da desteklenen operasyonlarda çatışmaların zaman zaman devam ettiği öğrenildi.
Şemdinli'de mayın tuzağı
Öte yandan, Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lıların yola döşediği uzaktan kumandalı mayın, askeri konvoyun geçişi sırasında patlatıldı. Patlamada şans eseri can kaybı olmadı. Güvenlik güçleri, olayın ardından bölgede geniş çaplı operasyon başlattı. (dha /aa)


    http://www.radikal.com.tr/7599747599740

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.