Tunceli'de çatışma

Tunceli'de çatışma
Tunceli'de çatışma
Tunceli ile Pülümür ilçesi arasında bulunan Dokuzkaya Bölgesi'nde bu sabah PKK'lı bir grup güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

TUNCELİ - Tunceli ile Pülümür İlçesi arasında bulunan Pülümür Vadisi’ndeki Dokuzkaya Bölgesi Bilgili Mezrası’nda bu sabah indirilen komandolar, bölgede arazi arama- tarama faaliyeti yaparken bir mağara girişinde uzaktan kumandalı patlayıcı düzeneği buldu.

Askerler patlayıcı düzeneğini etkisiz hale getirmeye çalışırken, kayalıkların arasında bulunan PKK ’lı grup tarafından askerlere uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Askerlerin de karşılık vermesi sonucu çatışma çıkanken, kar kalınlığının yer yer 2 metre olduğu bölgeye, Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı ve 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan helikopterle takviye birlikler gönderildi.

Çatışma aralıklarla sürerken, Elazığ’da bulunan 8’inci Kolordu Komutanı Korgeneral Orhan Akbaş, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya ve 4’üncü Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Akkaya da çatışma bölgesine giderek operasyonu bizzat yerinde yönetti.

Bölgede PKK’lı grubun abluka altına alındığı belirtilirken, çatışmanın yaşandığı vadiden geçen Tunceli-Erzincan karayolu sabah saatlerinden itibaren çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

DHA - Ferit DEMİR


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Tunceli

  ,

  Sabah

  ,

  jandarma

  ,

  kar

  ,

  Karşılık

  http://www.radikal.com.tr/111974811197482

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tunceli'de çatışma -radikal hk - fgemak

  Bu haberlerin medyaya nasıl servis edildiğini merak ediyoruz, bu işi TSK mi yoksa pkk terör örgütü yandaşları mı yapıyor.pkk terör örgütünün güvenlik güçlerince sıkıştırıldığında medyaya bir kuş uçurtularak ankara merkezde terör örgütü uzantısı siyasilerin devreye girmesi kuşatmanın kaldırılması için maksatlı olarak örgüt tarafından yapıldığını düşünüyoruz.

  Ne güzel barış bu - hayyam...

  Uçaklar, obüs topları, helikopterler, kimyasal silahlar barış diye çığlık atıyor kürdün dağ ve vadilerinde, sokaklarında meydanlarında. Üstelik bu kanlı sahne tiyatro havasında geçiyor yurdiyamızda ve hissizleştik ey ahali hissizleştik. Bizim çocuklarımızın canı,bizim doğamız, bizim kardeşliğimiz, alınan silahların kaynağı bizim cüzdanımız... tüketiyor efendiler ve biz izliyoruz sadece...İiyi seyirler efendim...