Tunceli'de çatışma: Binbaşı Yavuz Sonat Güzel şehit oldu

Tunceli'de çatışma: Binbaşı Yavuz Sonat Güzel şehit oldu
Tunceli'de çatışma: Binbaşı Yavuz Sonat Güzel şehit oldu
Tunceli'nin Çiçekli Köyü kırsal kesiminde güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmada, İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Binbaşı Yavuz Sonat Güzel, şehit oldu.

RADİKAL-  Tunceli'nin merkeze bağlı Çiçekli ile Demirkapı köyleri arasında bulunan Yapraklı Mezrası'nda bugün güvenlik güçler ile PKK 'lılar arasında çatışma çıktı. Açılan ilk ateşte İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Binbaşı Yavuz Sonat Güzel ağır yaralandı.

HASTANEDE ŞEHİT OLDU

Yaralı Binbaşı Güzel, kayalık, ormanlık ve derin vadilerin olduğu çatışma bölgesine sevk edilen bir Sikorsky helikopterle Elazığ Asker Hastanesi pistine getirilerek, buradan ambulansla Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu. 

Yalçın Akdoğan: Hesabı sorulacak

Bölgede PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çatışma sürüyor. Sikorsky helikopterlerle Jandarma Özel Harekat Timlerinin indirildiği bölgede, Kobra helikopterler, PKK'lıların bulunduğu alanları ateş altına aldı. 

TSK AÇIKLAMA YAPTI

Kahreden haberle ilgili Türk Silahlı Kuvvetleri de resmi sitesindne bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"26 Eylül 2015 saat 15:50’de, Tunceli ili Demirkapı Köyü mevkiinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin bulunduğu duyumu üzerine, bölgeye Jandarma Özel Harekât Timlerince gerçekleştirilen operasyonda, teröristlerin açtığı ilk ateş esnasında Kahraman Silah Arkadaşımız Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat GÜZEL ağır şekilde yaralanmıştır.

Yaralı silah arkadaşımız Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat GÜZEL derhal helikopter ile hastaneye tahliye edilmiş; ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bölgede Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet; değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

JANDARMA GENEL KOMUTANI ŞEHİDİN EŞİNE TAZİYEYE GELDİ

Tunceli'de PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan binbaşı Yavuz Sonat Güzel'in eşine acı haber verildi.

Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi, şehidin Ankara Keçiören'deki kayınpederinin evine gelerek taziyede bulundu. Şehit Binbaşı Güzel'in 1 kız çocuğunun olduğu öğrenildi. 

Güzel'in Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'nde bulunan baba ocağına ateş düştü. Şehit binbaşının baba ocağının bulunduğu ev ve sokağa dev Türk Bayrakları asıldı.

ANKARA'DA TOPRAGA VERİLECEK 

Ankara'da oturan şehit binbaşının eşi ve çocukları Kurban Bayramı tatilini Kandıra'da geçirdikleri ve acı haberi alır almaz Ankara'ya döndükleri öğrenildi. Şehit binbaşının cenazesinin Ankara'da toprağa verileceği öğrenildi.