Tunceli'de köye kalaşnikoflu saldırı

Tunceli'de köye kalaşnikoflu saldırı
Tunceli'de köye kalaşnikoflu saldırı
Tunceli merkeze bağlı Kanoğlu köyünde bir ev kurşunlandı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Tunceli-Elazığ karayolunun 18. kilometresinde bulunan Kanoğlu köyüne motosikletle geldiği belirtilen kişi ya da kişiler, henüz belirlenemeyen bir sebeple, Beser Gürarslan'ın evine kalaşnikof silahla ateş açtı.

Kapıya 7 kurşun isabet ederken, evde bulunan 2'si çocuk 5 kişi olaydan yara almadan kurtuldu.

Ev sahibi Beser Gürarslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, sabaha karşı 4-5 kez kapılarının çalındığını belirterek, "Ardından kapının üzerindeki ip çekildi, açmak için. Açılmayınca kapıyı tekmeledi, 2 dakika sonra silah sesleri duyduk. Evde 2 çocuk, 3 yetişkin 5 kişiydik" dedi.

Gürarslan'ın oğlu Şenol ise " Sabah 04.00'te kapımız zorlandı. Ardından 8 el ateş edildi. Yukarıda köye inen yoldan köye doğru 4 el ateş edip kaçıp gittiler. Kim olduğunu bilmiyoruz. Sorun yaşadığımız herhangi bir insan yok" diye konuştu.

İl Jandarma Alay Komutanlığına bağlı olay yeri inceleme ekibi, burada incelemelerde bulundu. Ev çevresinde ve köy genelinde yapılan aramalarda 12 boş kovan bulundu.

Açılan ateş sonucu köy muhtarı İmam Polat'a ait evin güneş enerjisi sisteminin isabet aldığı ve hasar gördüğü belirtildi. (aa)Tunceli'de PKK'ya operasyon başladı


  http://www.radikal.com.tr/113932411393243

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  GECENİN KARANLIĞI - pispor

  motorsiklet li ama gecenin karanlığı ve görmedik diyen muhtar kalaşnikofla ateş ettiklerini söylüyor bunlar kesinlikle PKK lı değil ama şüpheler yine köy boşaltma biçimine benziyor

  Taksim ve Gezi Parkı Direnişçilerine Efelenenler Nerede? - Hayal Denizi03

  Alışmış kudurmuştan beterdir. PKK'yı devlete muhatap edenler cehaletlerini anladığında Millet çok şey kaybedecek. Bir kaç gün önce Helikoptere ateş açtılar, Cizre'de Katilin posterini ve PKK bayrağı açıp yol kestiler. Daha ne yapsınlar? Taksim ve Gezi Parkı Direnişçilerine Efelenenler Nerede?

  KONTRA ? - mgalois

  Kürt hareketinin Gezi protestolarına genellikle katılmayışının nedenlerinden biri, hükümetle gerilla arasındaki görüşmeleri yarıda kesmek istememesiydi. Bunu bile düşünerek politika üreten bir örgütlenmenin, silahların aylardır sustuğu ve görüşmelerin hâlâ sürdüğü bugünlerde böyle bir saldırı yapacağına inanmıyorum. Dahası hükümetin karakol inşaatlarını sürdürmekle, seçim barajını düşürmemekle ve buna benzer tehditkâr davranışlarını sürdürmesine rağmen gerillalardan silahlı bir karşılık gelmedi. Sanıyorum hükümet kendi saldırgan tutumuna karşı bir saldırıyı bekleyemedi ve şimdi bu planı devreye soktu. Ah, ne yanlış ellere düşmüşsün ülkem.. Ne zaman gün yüzü görecek, halkların kardeşliğinin layıkıyla yaşanabileceği bir diyar olacaksın!