Tunceli'de PKK'lılardan polise roketatarlı saldırı

Tunceli'de PKK'lılardan polise roketatarlı saldırı
Tunceli'de PKK'lılardan polise roketatarlı saldırı
Tunceli'de PKK'lılar, özel harekat polislerinin içinde bulunduğu zırhlı araca roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Polislerin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada ölen ya da yaralanan olmazken, bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

TUNCELİ – Tunceli kent merkezinin güvenliğini sağlamak için 4 hakim tepeye kurulan polis özel harekat gözetleme noktalarından biri olan Batman Köyü'ndeki K-4 noktasına bu sabah nöbet değişimine giden özel harekat polislerini taşıyan zırhlı araca, PKK 'lılar roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulundu. Saat 07.45'teki saldırıya polislerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Ölen ya da yaralanan olmazken, yoğun ateş altında kalan PKK'lılar ormanlık alana kaçtı.

Kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Kobra helikopterler, bölgede uzun süre keşif uçuşu yaparken, PKK'lıların bulunduğu alanları ateş altına aldı. Bölgedeki operasyonlar sürüyor.

Tunceli Valiliği'nden saldırıyla ilgili yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

“24 Eylül 2015 günü saat 07.40 sıralarında merkez 4 no’lu kalekol noktasına çıkan özel harekat unsurlarına bir grup bölücü terör örgütü mensubu tarafından silahlarla saldırıda bulunulmuştur. Güvenlik güçlerimizin anında karşılık verdiği silahlı saldırı sonucu herhangi zayiat meydana gelmemiştir. Saldırı sonrasında bölgede başlatılan geniş çaplı operasyonlar devam etmektedir.”

(Ferit DEMİR / DHA)