Tunceli'de PKK'ya operasyon başladı

Tunceli'de PKK'ya operasyon başladı
Tunceli'de PKK'ya operasyon başladı
PKK'nın Tunceli'deki karakol inşaatında çalışan şantiye şefini kaçırdığı ve aracını yaktığı haberleri üzerine bölgede operasyon başlatıldı.

TUNCELİ - Tunceli’nin Pülümür İlçesi Kaymaztepe Köyü yakınlarında yol kesen PKK ’lıların, yapımı süren jandarma karakol şantiyesine giden şantiye şefi Abdullah Başyiğit’i kaçırıp, kamyonetini de yaktığı bildirildi.
Pülümür İlçesi’nin Kocatepe Köyü’nde yapımı süren jandarma karakoluna giden şantiye şefi Abdullah Başyiğit’in yolu dün saat 19.00 sıralarında 5 kişi oldukları belirtilen PKK’lılar tarafından Kazmaztepe Köyü yol ayrımında kesildi. Silah tehdidi ile Başyiğit’i indiren PKK’lılar, daha sonra kamyoneti ateşe verip yaktı. PKK’lılar Başyiğit’i de yanlarına alarak ormanlık alana kaçtı.

Kaçırılma olayının duyulmasından sonra bölgeye akşam saatlerinde giden helikopterler keşif çalışması yaptı. Ardından bu sabah saatlerinde bölgeye helikopterlerle Jandarma Özel Harekat timleri indirilerek, operasyon başlatıldı. Bölgede operasyon sürerken, PKK’lıların yaktığı araç üzerinde jandarma olay yeri inceleme ekipleri inceleme yaptı. Araç daha sonra bölgeden çekildi. Pülümür Cumhuriyet Savcılığı da olayla ilgili başlattığı soruşturmayı sürdürüyor.ERZİNCAN'DA 4 KAMYON VE BİR İŞ MAKİNESİ YAKILDI
Erzincan’da da baraj inşaatında müteahhit firmaya ait 4 kamyon ve bir iş makinesi yakıldı. Kamyonları ve iş makinesini yakan kişi ya da kişilere yönelik arama çalışması başlatıldı.

Olay, dün saat 22.00 sıralarında Erzincan’ın Kemah karayolunun 30’uncu kilometresindeki Acemoğlu Köprüsü yakınlarında meydana geldi. HES barajı inşaatında çalışan müteahhit firmaya gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 4 kamyon ile bir iş makinesini yakarak kaçtı. Olayın ardından bölgeye jandarma ekipleri sevk edilirken, kaçan kişi ya da kişileri yakalamaya yönelik operasyon başlatıldı.

Öte yandan olayın terör eylemi mi yoksa kundaklama mı olduğu netlik kazanmadı. Jandarma olayla ilgili çok yönlü araştırma başlattı. (Ferit DEMİR/TUNCELİ)


  http://www.radikal.com.tr/1139241113924116

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  .. - ayhan

  11 tane böyle vakıa yaşanmış yazıklar olsun.amaçları barış falan değilmiş anlaşıldı.bu kalleşliğe karşı operasyon yapılmalu

  Umarım provokasyon değildir - serdengectiali

  Eğer öyleyse kaçırılan kişinin yaşamından endişe ediyorum, inşaallah değildir.

  Ne yazık ki - Gabar û Cudi

  Ne yazık ki kimse şu soruyu kendine sormuyor. Geri çekilme olduğu halde ve şuana kadar sıkıntısız olduğu halde neden karakol ve baraj inşaatlarına hız verildi ve neden 3 büyük karakolun yapımı için ihale başlatıldı? Pkk bir hata yaptığında sürece zarar olarak gösteriliyorda Devlet(hükümet) bir hata yaptığında neden sürece zarar olarak gösterilmiyor? 4-5 aydır şehit haberi gelmiyor diye Kürt Sorunu çözüldü diyenleri görüyorum, insaf yahuu, akıl yahuu...

  buraya yorum asanlarin profili - HDI

  kurdler de biraz kavrayis ve deneyim var ise, burada pkk nin yapip yapmadigi-yapmissa iyi yaptigi (birisi sizin ulkenize karakol yaparsa basmiyorsaniz sizin bir probleminiz var demektir) bu eyleme yazilan yorumlara bakin. kurdin tom amca turunu seviyorlarmis, geziciler de kurdleri gelmis gecmis en buyuk diktator ilan ettikleri tayip ile anlasma yapmis sayiyorlar. cesit bol ama kalite hep ayni. tayip degil, kurdlerin kollektif cikarina uyarsa seytanla bile oturur anlasiriz. buna da hakkimiz var.

  tunceli'de pkk ya operasyon hk. - fgemak

  çözüm sürecinin tarafı BDP nin bu saldırıları gerçekleştiren şahısları tesbit ederek cezalarını kendilerinin vermesi ortaya çıkan zararında BDP tarafından tazmin edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

  Provakasyon - maximus12

  Besbelli sürece zarar vermek için derin devletin kirli oyununa benyiyor.Sürece zarar verecek bir eylemi PKK nin yaptığını zannetmiyorum

  gezi parkı olayları - kaşınan adam

  Tayyip beyin, oy kaybı riski oluştuğunda U dönüşü yapabileceği herkesçe gayet iyi biliniyor.Gezi parkı olaylarının yarattığı Tayyip bey için sıkıcı durum ve bu olaylar dönüş yapabilmesi için güzel bir ortam yaratıyor.Oysa APo ile yaptığı anlaşmanın detaylarını halka açıkça anlatsaydı ,gizli kapaklı pazarlıklar yapma yönteminden daha fazla halk desteği bulabilir ve keskin U dönüşlerine ihtiyaç hissetmezdi.