Tunceli'de tehlikeli gerginlik

Tunceli'de tehlikeli gerginlik
Tunceli'de tehlikeli gerginlik
Birahanedeki kavgada bir kişiyi av tüfeğiyle yaraladığı öne sürülen kişinin zırhlı araçla götürülüşü sırasında, bir grup polis aracını ve birahaneyi taşladı. Daha sonra kentteki diğer birahaneleri ve bazı iş yerlerin de taşlayan gruba polis tarafından müdahale edildi.

TUNCELİ - Merkez Moğoltay Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan birahanede 2 kişi arasında tartışma çıktı.

Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda, iddiaya göre Ö.Ö, Sinan Amaç'ı sol bacağından av tüfeğiyle yaraladı. Amaç, Tunceli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Olayın ardından, Amaç'ın yakınlarının da aralarında olduğu bir grup, birahane önünde toplandı.

Polis ekipleri güvenlik önlemi aldıktan sonra, zanlı Ö.Ö, birahaneden çıkarılıp kapıya yanaştırılan zırhlı araca alındı. Bu sırada, birahane önünde bekleyen grup, zırhlı aracı ve birahaneyi taşladı.  Gruptakiler, daha sonra şehir merkezindeki birahanelerin camlarını kırdı. İçeri giren kişiler, eşyaları dışarı attı, bazı market ve iş yerlerine de zarar verdi.

Polis ekipleri, gruptakilere TOMA'larla müdahale etti. Cumhuriyet Meydanı'nda bekleyen grubun dağıtılmasına çalışılıyor. Öte yandan, şüpheli Ö.Ö, Şehit Nahit Bulut Polis Merkezine götürüldü.


  ETİKETLER:

  Tunceli

  ,

  şehit

  ,

  TOMA

  ,

  ,

  güvenlik

  ,

  müdahale

  http://www.radikal.com.tr/1152225115222510

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - gomans

  mesele dersimde alkol tüketilmesine karşı yapılan bir tepkiden çok ötedir. muhafazakar bir refleks değil bir endişedir. birahaneler; dersimi yozlaştırmanın son halkasıdır..

  Arz-Talep - vancetti

  Mesele arz ve talep meselesidir. Kimseler bu birahanelere gitmese birahane açılmaz. Elbette demokratik haklarınızı kullanıp buralara karşı bir kampanya başlatabilirsiniz. Ama kaba kuvvet kabullenilemez. Ülkenin eğitim düzeyinin en yüksek olduğu ilde bunlar oluyorsa, varın gayrı siz karar verin bizim demokrasi kültürümüze. Kaba kuvvete başvuranlar başkalarının kaba kuvvete başvurması karşısında susmak zorundadır.

  Yozlastirma isi.. - Ari Zerdüst

  Dersim halki yillardir devletin Dersimi yozlastirma politikasina karsi bir mücadele baslatmisti.Bu mücadele devam ediyor ,edecekte..Özelikle 90 yillardan itibaren batida fuhus evlerinde, fuhusa sürüklenmis kadinlar üzerinden Dersim fuhus,uyusturucu vb ile yozlastirilmak istenildigi biliniyor.Bugün de olan buna karsi gelistirilen bir mücadeledir.Olayi götürüp bireylere baglamak ahlaksizliga karsi Dersimlilerin gelistirmis oldugu mücadeleyi karalama isidir.Dersimin harita üzerinde nerede oldgunu bilmiyenler kalkmis olayi degerlendirmeleri ne kadar da dogru? Ne kadr da ahlaki?

  teşekkürler - likapa

  suçlu akp.başlığı okuyunca yine çapulcuların bir eylemi mi diye düşündüm.seyret şimdi terör yanlısı yorumları ve yorumcuları diye geçirdim aklımdan.yine akp ye başbakana devlete düşman yorumcular veryansın edecekti.haberi açınca apayrı bişeyle karşılaştım, kendi kendime bu defa yanıldım demiştim ki, yorumlara baktım.yine yanılmamıştım.haber çok farklı olsa da suçlunun gene aynı odak olduğunu gördüm.yine yanıltmadınız beni teşekkürler:)

  ... - k-a-o-s

  buradaki tepki muhafazakar bir refleksle değil dejenere olma endişesiyle oluşmuştur fakat bu da kendi içinde muhafazakar bir tutum olarak değerlendirilebilir...Dersim'i değiştirmek-dönüştürmek için alkol,uyuşturucu,sex gibi şeylerin kullanıldığı gerekçesiyle oluşan bir tepki sanırım...o yerlere ve oralarda çalışanlara tepki göstereceğinize ,gitmeyin,gidenlere tepki gösterin,talep görmezse zaten iş de yapmayacaktır...olayın içinde başka şeyler de varsa bilemem ama bahsettiğim kadarsa haklı bir karşıkoyuşta yanlış yöntemlere başvurulmuştur.

  HÜKÜMET DİNDAR NESİL DERKEN - pispor

  yada biz tinerci gençlik mi yetiştirelim derken Dersimde birahaneleri kapatmamasındaki neden nedir yoksa Dersim halkını dindarlaştıramadığı için mi içki alkol ve tinerci yapmaya mı çalışmakta çünkü ha din ile ha alkol ile uyuşturmak birbirinden farkı yok

  dersim - ozdemirda

  fuhus ve uyusturucuyla sinsi sinsi populer/arabesk/yoz kulturu gencler uzerinden dersim'e sokmaya calisan, "son ocagi" sondurmek icin ugrasan, devlet eliyle korunan asimilasyon masalarina direnen dersimli dostlar, sizler ne guzel insanlarsiniz! dogru yolda oldugunuz cemaatin polisinin size muamelesinden belli. selamlar, sevgiler hepinize..