Tunceli'de uzaktan kumandalı bomba: Üç şehit

Yola bomba döşediler

PKK'lı teröristlerin önceki gece yol kesmesi üzerine Tunceli'de başlatılan kapsamlı operasyondan acı haber geldi. Teröristlerin yola döşedikleri bombayı uzaktan kumandayla patlatması sonucu bir astsubay ve iki uzman çavuş şehit oldu.

TUNCELİ - PKK'lıların Tunceli'de karayoluna döşedikleri bombayı uzaktan kumandayla patlatması sonucu biri astsubay, ikisi uzman çavuş, üç güvenlik görevlisi şehit oldu.
Tunceli'nin Pülümür İlçesi bağlantılı Erzincan karayolunu önceki gece kesip, propaganda yapan PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan büyük operasyon sürüyor. Tunceli-Erzincan karayolu üzerine operasyonların sürdüğü sırada PKK'lı teröristler, karayoluna döşedikleri uzaktan kumandalı mayını yaya görev yapan askerlerin geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlattı. Patlamada, astsubay Atilla Şener, uzman çavuşlar İsmail Dursun ve Ümit Eker şehit oldu. Bombalı saldırıda şehit olan astsubay ve uzman çavuşların bomba imha ekibinde görev yapan uzman askerler olduğu belirtildi.
İki bomba daha bulundu
Dün sabah erken saatlerden itibaren sürdürülen operasyonlar, üç güvenlik görevlisinin şehit olmasının ardından yoğunlaştırıldı. Operasyonlarda karayoluna döşenmiş iki uzaktan kumandalı bomba daha bulundu. Tunceli Valiliği, bombaların güvenlik kuvvetlerince etkisiz hale getirildiğini, aynı güzergâhta başka bomba bulunabileceği gerekçesiyle arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü bildirildi. Bölgeye helikopterlerle Jandarma Özel Harekât timleri indirildi, Kobra tipi helikopterler, teröristlerin saklandıkları dağlık ve ormanlık alanlara bomba yağdırdı.
Operasyonlar sırasında teröristlerle sıcak temasların sağlandığı ve yer yer çatışmaların sürdüğü bildirildi. Bu arada çatışmalar nedeniyle önceki gün saat 17.00'den itibaren kapalı olan Tunceli- Erzincan karayolu dün akşam yeniden ulaşıma açıldı.
Erdoğan ve Arınç'tan taziye
Başbakan Tayyip Erdoğan, Orgeneral Büyükanıt'a gönderdiği başsağlığı telgrafında, Astsubay Atilla Şener'le uzman çavuşlar İsmail Dursun ve
Ümit Eker'in şehit olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Başsağlığı dileklerini ileten Erdoğan telgrafında, "Bölünmez bütünlüğümüzü hedef
alan terör örgütüne karşı mücadelemiz sonuna kadar kararlılıkla devam edecektir. Bu hain saldırılar kararlılığımızı daha da artırmaktadır" dedi.TBMM Başkanı Bülent Arınç da Büyükanıt'a başsağlığı mesajı gönderdi. Arınç, mesajında "Vatanın bölünmez bütünlüğünü, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak için hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına başsağlığı diliyorum" dedi.