Tunceli'de yol kazısında insan kafatası bulundu

Tunceli'de yol kazısında insan kafatası bulundu
Tunceli'de yol kazısında insan kafatası bulundu
Tunceli'de ormanlık alanda yol açma çalışmasının yapıldığı bölgede toprağa gömülü halde insana ait bir kafatası ile kemik parçaları bulundu. Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

TUNCELİ – Tunceli’de ormanlık alanda yol açma çalışmasının yapıldığı bölgede toprağa gömülü halde insana ait bir kafatası ile kemik parçaları bulundu. Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Tunceli merkeze yaklaşık 7 kilometre mesafede bulunan Kocakoç Köyü'nün ormanlık alanında yol açma çalışmalarının ardından bölgede odun toplayan köylüler, toprak yüzüne çıkmış bir insana ait kafatası ile topraklar arasında insan kemikleri buldu. Köylülerin haber vermesiyle bölgeye gelen jandarma ekipleri inceleme başlattı. Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da konuyla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi.

Köylüler, 1990'lı yıllarda bölgede bir çok kişinin kaybolduğunu belirterek, bu kemiklerin kayıp kişilere ait olabileceğini ileri sürdü.


Ferit DEMİR / DHA


  http://www.radikal.com.tr/112761811276184

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu Palavralardan Bıkmadık mı ? - nazaret

  Bu güne kadar bu tür beklentilerle yapılan kazı ve araştırmaların hangisinden gerçek bir cinayet çıktı ? En yenisi 400 yıllık iskeletler üzerinden siyaset yapmak ne kadar doğru ? Ha bir de büyük umutlarla yapılan bazı kazılardan da köpek kemikleri çıkmıştı ... Kemikler çıkınca birinci sıradan verilen haberler , beklentiler fos çıkınca neden haber değerini yitiriyor ? bir okur olarak merak ediyorum....

  Kim Bilir Hangi Fukaranındır - BARİSLAR

  Kim bilir bu toplumda zamanından beridir kabul edilmeyen hangi alevinin hangi ermeninin cesedidir.Kim bilir eceliyle mi ölmüş yoksa diğer çoğunluk gibi vahşice öldürülmüşmü. Tüm bunlara rağmen hala bazı insanlar kabullenemiyorlar ermeninin süryaninin kürdün alevinin varlığını. Şok oluyorum.Belkide ölü iskelet kardeşimiz bu dünyada rahat edemedi , öbür ebedi hayatta faşistlerin olmadığı bir cennete huzur bulur .

  TNCELİDE AÇILMAMIŞ - pispor

  Kaçtane toplu mezar var bilinmiyor.bir zamanlar pkk lılar köylerden yiyecek aldıklarında o köy suçlanır erkeklerden birkaç kişi seçilir öldürülür ve istenilen yerlerde toprak altına gömülürdü. bu 1990 lardan sonraki devletin bir programı idi.Doğan güreş paşalar bas bas bağırırlardı pkk ya yiyecek verilen köyler boşaltılsın.Dereyi kurut balık karada kalsın.böylelikle kaç vatandaş öldürüldü halen bilinmiyor.tek bilinen doğru yanlış 17500 insanın faili meçhul cinayete kurban edildiği.

  Malum uygulama...! - Mevan-misafir

  Bence, devletin savcıları, ilk önce devletin o bölgede giriştiği 1937 katliamlarını inceleyip, hesabını sordursunlar. Ki sıra 1990'la gelsin. Geç değil, bu barış ve sükunet havaları eserken, devlet bütün o olayları göz ardı etmemeli.