Tunceli'deki beyaz eşya yardımında AKP izi!

Tunceli'deki beyaz eşya yardımında AKP izi iddiası. Tunceli Sanayi Odası Başkanı "Bu eşyalar sadece iki firmadan alındı" derken, firma sahiplerinden biri AKP Tunceli İl Teşkilatı'nda yönetici. Diğer firma sahibinin ise AKP ile dolaylı bağlantısı var. Eşyaların Tunceli esnafından alındığını söyleyen Tunceli Valisi Mustafa Yaman ise Tunceli esnafının kazandığını söylüyor. Görünen o ki sadece ihtiyaç sahipleri değil iki firma da yardımlardan aslan payını alıyorCNN TÜRK, Tunceli'de yapılan yardımla ilgili çarpıcı bir bilgiye ulaştı. Tunceli'de halka dağıtılan beyaz eşyalar iki firmadan satın alınmış ve iki firma da AKP ile ilişki içinde...

Tunceli Valiliği yaklaşık 5 milyon TL değerinde beyaz eşya yardımının 2.5 milyon TL'sini seçim öncesi yapınca tartışma başladı.

Halktan gelen tepkiler, "Eşyalar zenginlere veriliyor" olurken, valilik ve hükümet ise dağıtımın sosyal devlet olmanın gereği olarak yapıldığını açıkladı.

Hürriyet gazetesinin internet sitesine konuşan vali Mustafa Yaman ise 3500 ihtiyaç sahibini 5 ay önce belirlediklerini ve eşyaları Tunceli esnafından aldıklarını bu durumdan Tunceli esnafının kazandığını söyledi.

Valinin sözlerini yalanlayan Tunceli Sanayi Odası Başkanı Yusuf Cengiz ise eşyaların sadece iki esnaftan alındığını söyledi. Cengiz, Nazimiye ilçesinde dağıtılacak 978 bin TL değerindeki yardım eşyasının sadece bu iki firmadan alındığını belirtti.

Şimdi soru şu: Sanayi Odası Başkanı Yusuf Cengiz'in sözünü ettiği firmalar hangileri?

Biri Siemens bayii Murat Kılıç... Kılıç, Tunceli'de müteahhitlik yapan bir isim. Kayınpederinin AKP İl Genel Meclisi aday adayı olduğu belirtiliyor.

Yusuf Cengiz ikinci firmayı ise Türkay Mobilya olarak açıkladı. Türkay Mobilya'nın sahibi Mehmet Türkay AKP Tunceli İl Yönetim Kurulu yedek üyesi.