Tunceli'deki okulda deney sırasında patlama: 9'u öğrenci 10 yaralı

Tunceli'deki okulda deney sırasında patlama: 9'u öğrenci 10 yaralı
Tunceli'deki okulda deney sırasında patlama: 9'u öğrenci 10 yaralı
Kimya dersinde deney yapılırken sülfürik asitin cam tüpe boşaltılması sırasında meydana gelen patlamada yaralanan öğrencilerden ikisinin durumu ağır.

RADİKAL - Tunceli'de özel bir okulda, kimya dersi sırasında, labaratuvarda deney yapılırken henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi. Patlamada 9'u öğrenci ve 1 öğretmen olmak üzere 10 kişi yaralandı. Hastanede tedaviye alınan 2 öğrencinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Atatürk Mahallesi'ndeki Özel Munzur Fen Lisesi 10'uncu sınıf öğrencilerinin, akşam saatlerinde kimya dersi için laboratuar ortamında sülfürik asitin cam tüpe boşaltılması sırasında patlama meydana geldi.
Patlama sırasında deneyi yaptıran ve ismi açıklanmayan kimya öğretmeni ile deney için laboratuarda bulunan 9 öğrenci yaralandı. Yaralanan öğretmen ve öğrenciler, okula çağrılan ambulanslarla Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. 

Patlama sırasında yüzlerinde oluşan yaralar nedeniyle sağlık durumları ciddi olan 2 öğrenci ameliyata alınırken, 7 öğrenci ise acil serviste yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Olaydan sonra Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatırken, Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekipleri, patlamanın meydana geldiği laboratuvara giderek inceleme yapıp delil topladı. Polis, patlamanın neden kaynaklandığı belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Okulda deney yapan öğretmen, idareciler ile öğrencilerin ifadelerine de başvurulduğu öğrenildi.

Ferit DEMİR/ DHA