Tunceli'den Zerrin Özer'e özür

Haber: FERİT DEMİR / Arşivi

TUNCELİ - Belediye Başkanı DTP’li Edibe Şahin, Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nde Zerrin Özer’in konserinde yaşanan tatsız olaylardan dolayı, sanatçıdan ve herkesten özür dilediğini söyledi.
Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin, kentte dört gün süren Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin doyurucu program ve yoğun katılımla gerçekleştiğini anlattı. Şahin, “Munzurumuzu ve doğamızı sahiplenen bize duygu ve düşünceleriyle güç veren Sezen Aksu ve Zerrin Özer’e de sizlerin huzurunda katkılarından dolayı saygılarımızı sunuyor, teşekkür ediyoruz. Bu kadar yoğun bir festival programı içinde zaman zaman bazı aksaklıklar da yaşanmış bu nedenle yaşanan aksaklık ve eksikliklerden dolayı halkımızdan ve ilgili herkesten özür diliyoruz” diye konuştu.
Başkan Şahin, birkaç kez telefonla Zerrin Özer’i aradığın ancak kendisine ulaşamadığını, menejeriyle görüştüğünü belirterek, “Umarım yakın zamanda görüşürüz. Kendisine durumu anlatınca o da olgunlukla karşıladı. Zaten Zerrin Özer’i asla üzmek istemeyiz” dedi.
Tunceli’deki festivalde konser veren Zerrin Özer, süresi doldu diye sahneden indirilmek istenmiş, bunun üzerine sinirlenerek kenti terk etmişti.