Tuncel'in oda arkadaşı da tutuklandı

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili soruşturmada gözaltında bulunanlardan Tuncay Uzundal da tutuklandı. Böylece tutuklu sayısı sekize yükseldi.

İSTANBUL - AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili soruşturmada gözaltında bulunanlardan Tuncay Uzundal da tutuklandı. Böylece tutuklu sayısı sekize yükseldi.
Gözaltında bulunan beş kişiden Uzundal ve Seyfi Y. dün adliyeye sevk edildi. Soruşturma savcısı tarafından sorgulanan zanlılardan Seyfi Y. serbest bırakıldı. Uzundal'sa, 'adam öldürmek suçuna iştirak' ve 'silahlı suç örgütü üyesi olmak' suçundan tutuklandı.
Üç zanlı daha var
Daha önce de Ogün Samast, Yasin Hayal, Ahmet İskender, Ersin Yolcu, Zeynel Abidin Yavuz, Salih Hacısalihoğlu ve Erhan Tuncel tutuklanmıştı. Terörle Mücadele Şubesi'nde gözaltında üç zanlı daha bulunuyor. Bu arada Uzundal'ın, polis muhbiri olduğu belirlenen Tuncel'in oda arkadaşı olduğu ve cinayet için İstanbul'a gelen Samast'a, yakalandığında üzerinden çıkan Türk bayrağını veren kişi olduğu öne sürüldü.