Tünel çalışması evleri çatlattı

Kâğıthane'de çökme tehlikesi bulunan üç bina mühürlendi. Mahalleli çatlakların, Alibeyköy'le Dolmabahçe arasında yapılması planlanan tüneli inşaatı yüzünden olduğunu öne sürdü.

İSTANBUL - Kâğıthane'de çökme tehlikesi bulunan üç bina mühürlendi. Mahalleli çatlakların, Alibeyköy'le Dolmabahçe arasında yapılması planlanan tüneli inşaatı yüzünden olduğunu öne sürdü.
Talatpaşa Mahallesi Keskingil Caddesi Savaş Sokak'ta yer alan ve bir süredir çatlaklar oluşmaya başlayan yaklaşık 10 binada oturan vatandaşlar durumu ilgililere bildirdi. İncelemede, kolonlarıyla duvarlarında ciddi çatlaklar oluştuğu belirlenen ve içinde Talatpaşa Spor Kulübü Lokali de olan beş katlı bir binayla Savaş Sokak'taki beş ve iki katlı evlerede oturanlar tahliye edildi. Çökme riski yüzünden yapılan tahliye sonrasında üç bina mühürlendi.
Talatpaşa Spor Kulübü Lokali'nin işletmecisi Ergün Ateş, çatlakların mahallenin altından geçen tünelin inşaatı nedeniyle oluştuğunu öne sürdü. Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı'ysa, tünel yol çalışmasının bu yıl başladığını ve eski evlerin bundan etkilenebildiğini söyledi. Talatpaşa Mahallesi'nde geçen mayıs ayında da bir binada çatlak oluşmuş ve burada yaşayanlar tahliye edilmişti.