Tünel, kar nedeniyle kapalıdır!

İstanbul-Ankara yolunu kısaltan Bolu Tüneli, ilk karda kapandı. Araçlar eski yola yönlendirildi. 23 Ocak günü İstanbul'dan Ankara'ya gidiş yönü ulaşıma açılan tünelin girişinde dün sabah saat 09.15'te kaza oldu. Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle...

BOLU - İstanbul-Ankara yolunu kısaltan Bolu Tüneli, ilk karda kapandı. Araçlar eski yola yönlendirildi. 23 Ocak günü İstanbul'dan Ankara'ya gidiş yönü ulaşıma açılan tünelin girişinde dün sabah saat 09.15'te kaza oldu. Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle tünel girişinde kayan TIR, yolu kapattı. Tünele giremeyen araçlar dönüş yaparak, TEM'in Kaynaşlı Gişeleri'nden çıktıktan sonra D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişine yönlendirildi. TIR, ekiplerin çalışması sonucu saat 10.05'te çekildi ve yol 50 dakika sonra ulaşıma açıldı. Ancak yolun ulaşıma kapalı kaldığı sırada karla kaplanması üzerine araçlar geçmekte zorlandı. Bunun üzerine TEM'in Kaynaşlı Gişeleri önünde yol kesilerek araçlar D-100 Karayolu Bolu Dağı'na yönlendirildi. Karla kaplanan zeminin temizlenmesiyle tünel ulaşıma açıldı.
Ancak tünel, saat 12.30 sıralarında bu kez de viyadüklerdeki buzlanma nedeniyle ulaşıma kapandı. Özellikle Viyadük 2'de araçlar buzda kaymaya başlayınca, trafik tehlikeli bir hal aldı.
Tünelin ikinci kez kapanması üzerine araçlar yeniden D-100 Karayolu Bolu Dağı'na yönlendirildi.
Kızılay'dan kahve kek desteği
Saat 18.46'da gelen bilgiye göre araçların kaldırılmasının ardından ulaşım yeniden sağlandı. Ancak trafik yavaş seyrettiği için araç kuyrukları oluştu. Kızılay, araçlarında bekleyenlere kahve ve kek dağıttı. Yolun kapanmaması için trafik ve karayolları ekipleri aralıksız çalıştı.
(dha, aa)