Tünel'den Galatasaray'a 'Ankara' yürüyüşü

Tünel'den Galatasaray'a 'Ankara' yürüyüşü
Tünel'den Galatasaray'a 'Ankara' yürüyüşü

FOTOĞRAFLAR: 140journos

Ankara'da meydana gelen terör saldırısını protesto eden ve aralarında çeşitli sivil toplum kuruluşları, sendikalar, siyasi partiler, dernek temsilcileri ve vatandaşlar, Tünel'den Galatasaray Meydanı'na yürüdü.

RADİKAL- Ankara 'da meydana gelen terör saldırısını protesto eden ve aralarında çeşitli sivil toplum kuruluşları, sendikalar, siyasi partiler, dernek temsilcileri ve vatandaşlar, Tünel'den Galatasaray Meydanı'nda doğru yürüdü.

Galatasaray Meydanı'nda toplanan ve  "Barışı bombalayamazsınız, inadına barış inadına barış" yazılı dövizler taşıyarak, slogan atan grup, marşlar söyleyerek ve alkış tutarak terör saldırısını protesto etti.Güvenlik önlemlerinin alındığı Galatasaray Meydanı'nda oturma eylemi yapan grup, daha sonda Tünel'e kadar yürüdü.

Yine Osmanbey Metro girişinde toplanan başka bir grup da bir süre burada oturma eylemi yaptı. Grup açıklamanın ardından Taksim'e yürüdü. Farklı bölgelerden gelen başka küçük gruplar da Taksim Tünel'de toplandı.

Beyaz önlük giyen gençlerin korteji yönlendirdiği katılımcılar, sloganlar eşliğinde İstiklal Caddesi'nde yürüyüşe geçti.

Kortejde, HDP, EMEP, Komünist Partisi gibi bazı siyasi partilerle İstanbul Tabip Odası, Eğitim-Sen ve KESK'in de aralarında bulunduğu sivil toplum kuruluşları ve sendikaların flamaları yer alıyor. (AA)