'Tüp babalar'a kutlama

Alman Hastanesi Tüp Bebek Merkezi'nde dünyaya gelen yaklaşık 50 tüp bebek, anne ve babalarıyla birlikte,
'Babalar Günü' nedeniyle düzenlenen partide bir araya geldi ve doyasıya eğlendi.
Haber: ULAŞ YILDIZ / Arşivi

İSTANBUL - Alman Hastanesi Tüp Bebek Merkezi'nde dünyaya gelen yaklaşık 50 tüp bebek, anne ve babalarıyla birlikte,
'Babalar Günü' nedeniyle düzenlenen partide bir araya geldi ve doyasıya eğlendi.
5. yıl geleneksel 'Babalar Günü Partisi'ne katılan yaklaşık 50 tüp bebek, anne ve babalarının kucağında pamuk şeker yiyip, palyaçoların şişirdiği balonlarla oynayarak eğlendi.
Aile fotoğrafı
Kimi zaman tahtabacağın omzuna çıktı, kimi zaman popcorn yiyerek, macuncu ve pamukhelvacının başında sıraya girdi. Kimileri ise günü, bebek arabalarında babalarının ellerinden mama yiyerek geçirdi. İlüzyon gösterisini dikkatle izleyen çocuklar, daha sonra geleneksel tüp bebek pastasını kesip, dünyaya gelmelerinde büyük pay sahibi olan Prof. Dr. Mustafa Bahçeci ile 'Tüp Bebek Aile Fotoğrafı' çektirdi.
Bugüne kadar 3 bin tüp bebeğin dünyaya gelmesini sağlayan merkezin başkanı Prof. Dr. Bahçeci, "Babalar Günü gibi böyle önemli bir günde tüp bebeklerimizle bir araya geldiğimiz için çok mutluyuz" dedi.
'Doğru bir karardı'
Partiye ikiz tüp bebekleri Gizem ve Yaren ile katılan İmam ve Didem Koçyiğit çifti, evliliklerinin yedinci yılında tüp bebek sahibi olmaya karar verdiklerini belirtti. Sekiz aylık Gizem ve Yaren'in babası
İmam Koçyiğit, "Babalar Günü'nde çocuklarımla
birlikte böyle bir ortamda bulunduğum için çok mutluyum. Bir taraftan da heyecanlıyım. Tüp bebek yapmakla doğru bir karar vermişim" dedi. Anne Didem Koçyiğit de ikiz olmaları nedeniyle bebeklerinin bakımlarının güç olduğunu ancak büyük bir mutlulukla çocuklarına baktığını belirterek, "Keşke her gün Babalar Günü olsa da eşim hep böyle baksa" diyerek o sırada çocuğuna mama veren eşini gösterdi.
Partide çok sayıdaki tüp bebekten ikisi olan bir buçuk yaşlarındaki Mustafa ve Ömer ikizlerin babası Fikret Çolakoğlu ise, "14 yılın ardından çocuk sahibi olmak çok büyük bir zevk. Onlarla birlikte gençleştim. Babalar Günü'nü çocuklarımla birlikte geçirdiğim için çok mutluyum" dedi.


    ETİKETLER:

    İstanbul