TÜPRAŞ, 22 yıl ruhsatsız çalışmış

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde kurulu TÜPRAŞ'ın, 22 yıldır ilgili yasa gereği belediyeden alması gereken gayrisıhhi müsessese ruhsatının bulunmadığı ortaya çıktı.

İZMİT - Kocaeli'nin Körfez ilçesinde kurulu TÜPRAŞ'ın, 22 yıldır ilgili yasa gereği belediyeden alması gereken gayrisıhhi müsessese ruhsatının bulunmadığı ortaya çıktı. TÜPRAŞ'a ruhsatı, 22 yıl gecikmeyle verildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde TÜPRAŞ'a gayrisıhhi müessese ruhsatının teslimi nedeniyle sembolik bir tören düzenlendi. Türkiye'nin en büyük ve en fazla vergi veren müessesesi olan ve 11 Ocak 1960'ta faaliyete geçen kuruluşun İPRAŞ olan adı, 5 Ekim 1983'te TÜPRAŞ olarak değiştirilmişti. Kuruluşun, bu tarihten beri gayrisıhhi müessese ruhsatının yenilenmediği belirtildi.
TÜPRAŞ Genel Müdürü Hüsamettin Danış, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'ndan ruhsatı teslim alırken, TÜPRAŞ'ın, İPRAŞ adı altında faaliyet gösterirken alınmış ruhsatı bulunduğunu söyledi. Danış, "Ancak TÜPRAŞ adını aldıktan sonra bu ruhsat yenilenememiş. Bugün ruhsatımızı aldığımız için çok sevinçliyiz" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7496377496370

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.