Tur otobüsü yandı, 27 turist ölümden döndü

Tur otobüsü yandı, 27 turist ölümden döndü
Tur otobüsü yandı, 27 turist ölümden döndü
Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde 27 Fransız turistin içinde bulunduğu tur otobüsü, seyir halindeyken alev alarak yandı. Yolcuların tamamının yara almadan kurtulduğu olayda, otobüs kül oldu

MANAVGAT - Ankara 'dan, Antalya yönüne seyreden Remzi K.'nın, kullandığı 34 UE 2118 plakalı tur otobüsü, Manavgat-Akseki arasında Ahmetler mevkisinde saat 16.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle alev aldı. İçinde 27 Fransız turistin bulunduğu otobüsün arka tarafındaki motor bölümünde alevlerin yükseldiğini fark eden sürücü Remzi K., hemen durup yolcuları tahliye etti. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Akseki ve Manavgat belediyelerine bağlı itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Müdahalelere rağmen, araç tamamen yanarak kül oldu. Olaydan yara almadan kurtulan turistler, daha sonra başka bir otobüsle Antalya'ya gönderildi.

YANMA NEDENİ TESPİT EDİLEMEDİ

Otobüsün neden yandığını tespit edemediğini belirten şoför Remzi K., Türkiye 'nin değişik yörelerine İstanbul 'dan 4 otobüsle tura çıktılarını söyledi. 12 gün sürecek tur kapsamında Kapadokya ve Ankara'dan sonra Antalya'ya doğru yola çıktıklarını anlatan Remzi K., "Bugün yolculuğumuzun 7'nci günüydü. Talihsiz bir olay yaşadık. Turistleri tahliye ettikten sonra bagajları açtım. Yardımlaşarak valizleri de kurtardık. Turistlerin Kapadokya turunda aldıkları ufak tefek eşyaları yandı" dedi.(DHA/Kamil Atalay)