Turgay Oğur camide gözaltına alınmak istendi

Turgay Oğur camide gözaltına alınmak istendi
Turgay Oğur camide gözaltına alınmak istendi
Genç Siviller'in kurucusu akademisyen Turgay Oğur, "Tıka basa dolu camiye iki ağır makineli tüfekle giren başbakan. Hayırlı cumalar" tweeti attığı için camide gözaltına alınmak istendiğini söyledi. Oğur, geçmişte hükümeti desteklediği için kendisine yönelik eleştirilere ise bir özeleştiri tweeti atarak yanıt verdi: "İktidarı destekledim maymun gibi gezdirseler şikayet edemem." Son dönemde hükümete yönelik eleştiriyle gündeme gelen Oğur, görev yaptığı Şehir Üniversitesi'nden de ayrılmıştı.

RADİKAL - Genç Siviller’in kurucusu, Yıldıray Oğur’un ağabeyi Turgay Oğur, cuma namazı sırasında attığı bir tweet nedeniyle gözaltına alınmak istendi. Başbakanla ilgili paylaştığı bir tweet nedeniyle gözaltına alınmak istendiğini bildiren Turgay Oğur, kendisinin tepkisi ve cemaatin toplanması nedeniyle polislerin kendini bırakmak zorunda kaldığını söyledi.

Turgay Oğur, geçmişte hükümeti desteklediği için kendisine yönelik eleştirilere ise şu tweeti atarak yanıt verdi: "İktidarı destekledim maymun gibi gezdirseler şikayet edemem."

Turgay Oğur, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde Eylül 2007 tarihinde Çankaya Köşkü’nde ağırladığı Genç Siviller heyetinde yer almış ve ayakkabıları nedeniyle kamuoyunun gündemine oturmuştu. Köşkteki resepsiyonda takım elbisenin altına siyah Converse marka spor ayakkabı giyen Oğur, "Protokol ‘İçeri böyle giremezsiniz deyince salona kısa bir tartışmanın ardından alındım" demişti.

Turgay Oğur, attığı twittler nedeniyle gözaltına alınmak istendiğini duyurmasıyla bir kez daha gündeme geldi. İşte Oğur’un attığı o twettler;