Turgut Özal'sız 12. yıl

8. Cumhurbaşkanı ve ANAP Kurucu Genel Başkanı Turgut Özal, ölümünün 12. yılında dün Topkapı'daki Anıt Mezar'da törenle anıldı.
ANAP'lılar, Atatürk Barajı'ndan getirdikleri suyu mezara döktü.

İSTANBUL - 8. Cumhurbaşkanı ve ANAP Kurucu Genel Başkanı Turgut Özal, ölümünün 12. yılında dün Topkapı'daki Anıt Mezar'da törenle anıldı.
ANAP'lılar, Atatürk Barajı'ndan getirdikleri suyu mezara döktü. Törene, Turgut Özal'ın eşi Semra, oğulları Ahmet ve Efe, kardeşi Korkut Özal, Cumhurbaşkanlığı adına Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Serim, ANAP lideri Erkan Mumcu, Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen, Vali Muammer Güler, Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, bazı eski bakanlar ve vatandaşlar katıldı.
Törenden sonra konuşan ANAP lideri Mumcu, "Onu, özlemle anıyoruz. Yaşadığımız sıkıntılar, zorluklar bize onun değerini bir kez daha anlattı" dedi. Turgut Özal'ın torunu Naz Özal da, mezarın üstüne, "Dede seni çok seviyorum. Tanımasam da melek kadar iyi biri olduğunu biliyorum. Eminim şu an cennettesin. Ben hayatta olmanı istiyorum" yazılı bir not bıraktı.
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Meclis Başkanı Bülent Arınç ve Başbakan Tayyip Erdoğan da, Semra Özal'a gönderdikleri mesajda, Özal'ı rahmetle andıklarını belirtti.


    http://www.radikal.com.tr/7443337443330

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.