'Turhal yapım' iftiharla sunar!

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinin ardından Turhal'da kesin olan tek şey: Artık kimse yerde 'kayıp bilet' aramıyor! Turhal'da satılan ve 10 trilyon liraya ortak olan biletin ikramiyesi dün tahsil edildi.

TOKAT - Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinin ardından Turhal'da kesin olan tek şey: Artık kimse yerde 'kayıp bilet' aramıyor! Turhal'da satılan ve 10 trilyon liraya ortak olan biletin ikramiyesi dün tahsil edildi. Bileti dün Ankara'da Milli Piyango Genel Müdürlüğü'ne teslim eden ama adının açıklanmasını istemeyen bir kişi, 2.5 trilyon lirayı aldı, ancak Turhal'da kavga bitmedi.
İkramiye tahsil edilince gözler 1 Ocak günü, "İkramiye bana çıktı" diye ortaya atılan Turhallı belediye işçisi, Volkan Ateş'e çevrildi. Parayı tahsil edenlerin, 25 yaşındaki Ateş'in bacanağı Ahmet Ün, teyzesinin eşi Nevzat Soylu, İzmir'den gelen İsmail adındaki polis eniştesi ile yılbaşı günü bir görüşme yaptığı Milli Piyango Bayisi Mehmet Güngör'ün kız kardeşi Şerife Güngör olduğu iddia edildi. Ancak sadece 'İsmail' adlı polisin ilçe dışında olduğu belirtildi.
İddia iddia üzerine...
Bunun üzerine, ilk günden beri "İzmirli akraba parayı alıp İzmir'e götürecek" senaryosunda ısrar eden Turhallılar, "Enişte parayı alıp gitti" kararına vardı.
Öte yandan bayi Güngör, "İddiaya göre kardeşim 1 Ocak sabahı Ateş ile görülmüş. Kardeşim de bileti çalmış. Bu tamamen yalan. Bunu söyleyen Volkan Ateş'i dava edeceğim" dedi. Şerife Güngör de hakkındaki iddiaları yalanladı.
Ateş savcılıkta!
Ateş'in ise önceki gün akşam Turhal Adliyesi'ne giderek, biletinin kaybolduğuna ilişkin savcılığa dilekçe verdiği ortaya çıktı.
İkramiyeyle Turhal'a yatırım yapılması için çabalayan Belediye Başkanı Duran Evren de son gelişme üzerine arkadaşlarıyla bir durum değerlendirmesi yaptı. Evren, kendisini Yozgat'tan arayan ve adının
İbrahim Şahin olduğunu söyleyen kişinin talihlinin kendisi olduğunu iddia ettiğini söyledi, Evren, "Talihli kimse ortaya çıksın, bu muamma bitsin, biz de işimize bakalım" dedi.
1 Ocak'ta "Bilet çelik kasada", 2 Ocak'ta ise "Bileti kaybettim" diyen Ateş, ikramiyeyi bileti bulanla paylaşacağını söylemiş, bunun üzerine Turhal'da bilet nerede tartışması alevlenmişti.