Turhan Çömez'in adı caddeden kaldırıldı

Ergenekon zanlısı Turhan Çömez'in ismi Balıkesir'in Manyas ilçesindeki caddeden kaldırıldı. Olaya Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu'nun müdahale ettiği ileri sürüldüMANYAS

BALIKESİR’in Manyas Belediye Meclisi, bir süre önce oy birliğiyle aldığı kararla Turhan Cömez'in adını verdiği caddenin adını, adlığı yeni bir kararla kaldırdı. Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu'nun, Turhan Çömez adının verilmesine tepki gösterildiği için bu kararın alındığını ileri sürüldü.
Ergenekon davası kapsamında aranan ve yurt dışında lisan kursuna gittiği belirtilen eski AKP milletvekili Turhan Çömez'in adı Manyas Belediye Meclisi'nde AKP'li 5, Anavatan Partili 3 ve CHP'li 1 olmak üzere 9 üyenin oybirliği ile TOKİ konutlarının bulunduğu bir caddeye verildi. Manyas Belediye Başkanı Anavatanlı Necmi Çetin bu karar üzerine yaptığı açıklamada, “Ben ve belediye meclisi üyesi arkadaşlarımız, hizmet yapan kişileri unutmayız. Toplam 518 konuttan oluşan TOKİ evlerinin yapılmasında eski milletvekilimiz Turhan Çömez’in büyük yardımı ve katkısı oldu. Hizmete sokulan çim sahada yine o vardı. Bizim kendisini unutmamız olmaz” dedi.
Turhan Çömez'in adının Manyas'ta caddeye verilmesi başta AKP'liler olmak üzere bazı çevrelerin tepkisini çekti. Belediye Meclisi'nde AKP ve Anavatanlı 2 üye, Turhan Çömez caddesinin adının değiştirilmesi için önerge verdi. Caddenin adı 4 AKP'li, 3 Anavatanlı üyenin oyu ile ‘Kızık Caddesi’ olarak değiştirildi.
Manyas Belediye Başkanı Necmi Çetin, caddeye Turhan Çömez adını vermelerinden sonra başta Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu olmak üzere çeşitli yerlerden tepki gördüklerini, bu nedenle isim değişikliğine gittiklerini söylemekle yetindi.(dha)