Turiste dayak tutuklattı

ORDU - Bisikletleriyle dünya turuna çıkan iki İngiliz turisti odunla dövdükleri iddia edilen baba- oğuldan, 18 yaşındaki Ersin U.  tutuklanırken,  baba E.U. serbest bırakıldı.
Britanya’dan uçakla Hindistan’a giden İngiliz vatandaşları 38 yaşındaki Diana Judith Pinkett ve 40 yaşındaki Adrian Smith, daha sonra bisikletleriyle yaklaşık 5 bin kilometrelik yol kat ederek, Afganistan, Pakistan ve İran’ı geçip, Ağrı Doğubeyazıttan Türkiye’ye giriş yaptı. Karadeniz üzerinden İstanbul’a gitmeyi planlayan iki İngiliz’in turu, Ordu’da bölündü. Turistler Ordu’nun Ulubey İlçesinde traktörün arkadan çarparak kendilerini düşürmesine sinirlendi. Çıkan tartışmada, E.U. ile oğlu Ersin U., iki turiste odunlarla saldırdı. Hastaneye kaldırılan turistlerin iyi olduğu belirtildi.
Olayın ardından gözaltına alınan baba ile oğlu, önceki akşam ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Baba E.U. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, oğlu Ersin U. tutuklandı. Baba- oğul ifadelerinde olayın bir kaza olduğunu, ancak turistlerin kendilerine bağırarak tepki gösterdiklerini ve sonuçta kavganın çıktığını söyledi. (dha)