Turiste tapulu kent!

Yabancılara gayrimenkul edinme izni veren yasanın temmuz ayında düzenlenmesiyle, yasağı kalkan ülkelerin vatandaşları ev alma yarışına girdi.

ANTALYA - Yabancılara gayrimenkul edinme izni veren yasanın temmuz ayında düzenlenmesiyle, yasağı kalkan ülkelerin vatandaşları ev alma yarışına girdi. En yoğun talepte bulunan Ruslara, 'villa köyler' hazırlanıyor.
Turizm şirketi Öger Tour, Ruslardan gelen yoğun talepler üzerine emlak sektörüne de girdiğini açıkladı. Firmanın yönetim kurulu başkanvekili Sinan Vardar, "Antalya'da belirlediğimiz araziler üzerinde özel villalı mini şehirler yapmayı planlıyoruz. Hedef pazarımız Rusya. İki katlı villaları bulunan mini şehirler kurup bunların tapularını yabancılara vereceğiz" diye konuştu.
Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Süleyman Başkurt, yeni yasayla Rusların ev almak için yoğun talepte bulunduğunu söyledi. Almanların Alanya,
İngilizlerin Kaş ve Rusların Antalya'dan ev aldıklarına dikkat çeken Başkurt, "Bugüne kadar Antalya'da 8 bin 476 yabancı uyruklu mülk edindi" dedi. Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Şeref Sağlam ise yoğun talebin Antalya emlak piyasasını canlandırdığını ifade etti. Sağlam, "Meslektaşlarım, çok sayıda Rus vatandaşına Lara ve Konyaaltı bölgesinden daireler sattı" dedi.