Turistik barda AKP-CHP kavgası!

Muğla'nın Marmaris İlçesi'ne bağlı Turunç Beldesi'ndeki bir barda çıkan kavga, AKP- CHP savaşına dönüştüBarının, 29 Mart yerel seçimlerini kaybeden AKP adayı Mustafa Can ve belediye meclis üyesi adayı Cavit Can'ın akrabaları tarafından, CHP'yi desteklediği için basıldığını iddia eden işletmeci Yavuz Erdil şikayetçi oldu. CHP İlçe Başkanı Yamaç Kaya ve beraberindeki CHP'liler de Turunç'a gelip, Erdil'e destek verdi, olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Turunç'taki bir barda, önceki gece yabancı turistlerin de bulunduğu sırada kavga çıktı. İşletmeci Yavuz Erdil ile çalışanlarının bilardo sopası ve toplarıyla dövüldüğü, masa ve sandalyelerin tekmelendiği öne sürüldü. 29 Mart yerel seçimlerini kaybeden AKP adayı Mustafa Can ve belediye meclis üyesi adayı Cavit Can'ın akrabaları tarafından, seçimlerde CHP'yi desteklediği gerekçesiyle barının basıldığını iddia eden işletmeci Yavuz Erdil ise şikayetçi oldu. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

15 kişilik grubun işyerine gelip durduk yerde kendisine ve çalışanlarına saldırdığını aktaran Erdil, "Bilardo sopası ve topları ile sandalyelerle bize vurdular. İçerde 50 kadar turist vardı, onların masalarını, sandalyelerini de tekmelediler, dışarıya çıkartmak istediler. Ben vücudumun çeşitli yerlerinden yaralandım. Sabaha karşı Marmaris'teki özel bir hastaneye kaldırıldım. Kafama aldığım darbeler nedeniyle beyin tomografim çekildi. Başımda halen şişlikler var" dedi. Kütahyalı olduğunu belirten Erdil, saldırgan grubun "Turunç'ta yabancı istemiyoruz, Can ailesinden olmayanı istemiyoruz. Kime destek verdiyseniz onlar sizi kurtarsın" diye bağırdığını öne sürdü.

CHP İlçe Başkanı Yamaç Kaya ve Muğla İl Genel Meclisi Üyesi Dursun Kaplan, beraberindeki CHP'lilerle Turunç'a gelip olayı protesto etti. Başkan Yamaç Kaya "AKP'liler seçim yenilgisini hazmedemeyince böyle yollara başvuruyorlar. Olayın hukuki sürecinin takipçisi olacağız" dedi.

TURİSTLER ÇOK KORKTU

Kavga sırasında barda bulunan 34 yaşındaki İngiliz turist Andrue Moss ise, "Ne oluğunu anlayamadık. Biz otururken 10- 15 kişilik grup içeri girdi, masa ve sandalyeler havada uçuştu. Ben 3 ve 7 yaşlarındaki çocuklarımı korumaya çalıştım" derken; 26 yaşındaki Shane Barkei de, "Saldırganlar, masa ve sandalyelerimizi tekmeledi, yakamızdan tutarak dışarı çıkarmak istediler" diye konuştu. İngiliz turistler, olaydan sonraki gece sokağa çıkmadıklarını, ülkelerine dönmeyi düşündüklerini söyledi.

CAN: SİYASİ DEĞİL

Yerel seçimlerde AKP'den belediye başkan adayı olan Mustafa Can, olaya adının karıştırılmasına üzüldüğünü belirterek, iddiaların gerçeği yansıtmadığını savundu. Olayın siyasi olmadığını vurgulayan Can, "Olay gecesi yeğenim Mustafa Can, İngiliz eşi ve 2 yeğeniyle söz konusu işyerine gitmişler. Yeğenim eşiyle içeri girerken, diğer 2 kişiye, damsız içeri giremeyecekleri söylenmiş ve tartışma çıkmış. Tartışma sırasında cam kırılmış, birbirlerine kül tablası ve bardak fırlatmışlar. Olayın siyasetle uzaktan yakından ilgisi yok, müşteri ile işyeri arasında bir olaydır. Kimse siyasi kavga olduğunu iddia etmesin. Kavga eden kendileri. CHP'liler hem suçlu hem güçlü" diye konuştu. Kavgayla ilgili jandarmanın yürüttüğü soruşturmanın sürdüğü, adı karışanların ifadesinin alınmasının ardından konunun yargıya intikal edeceği bildirildi.

kanaldhaber.com.tr