Turistin ardından su dökülecek!

Beyoğlu Platformu ve İlçe Belediyesi, Talimhane'deki otellerde yabancı turistlere Türk kültürünün tanıtılması amacıyla kampanya başlattı. Turistlere nazar boncuğu takılacak...

İSTANBUL - Beyoğlu Platformu ve İlçe Belediyesi, Talimhane'deki otellerde yabancı turistlere Türk kültürünün tanıtılması amacıyla kampanya başlattı. Turistlere nazar boncuğu takılacak, 'hoş geldin' kokteyli yerine Türk kahvesi, ince belli bardaklarda çay, şerbet ve boza ikram edilecek.
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Talimhane bölgesinde yer alan 22 otelin yatak kapasitesinin 4 bini aştığını söyledi. Demircan "Turizm alanında yeni şeyler bulup ortaya çıkarmak gerekir. Talimhane, nadide oteller bölgesi haline geldi. Kalitede sürekli gelişme ve ivme var. Başlattığımız kampanyayla, otellerde kalan turistlere Türk gelenek ve göreneklerini tanıtmak istiyoruz" dedi.
Talimhane'de başlatılan kampanya kapsamında, otellere giren turistlere nazar boncuğu takılacak, 'hoş geldin' kokteyli yerine Türk kahvesi, ince belli bardaklarda çay, isteğe göre şerbet ve boza ikram edilecek. Odalara çikolata yerine Türk lokumu bırakılacak, ayrıca otelden ayrılan turist araçlarının arkasından su dökülecek. Turistlerin karşılandığı salonlarda Türk müziğinden örnekler de çalınacak.
Kampanya dolayısıyla İstanbul Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı ile Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve diğer yetkililer, otelden ayrılan bir grup turisti, taksinin ardından su dökerek uğurladı.


    http://www.radikal.com.tr/7518247518240

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.