Turistler trafik kurbanı: Dört ölü

Diyarbakır, Burdur ve Muğla'da meydana gelen trafik kazalarında dört turist öldü. Kuşadası'ndan kiraladıkları 13 motosikletle Türkiye turuna çıkan Yeni Zelandalı 22 kişi, cuma günü Mardin'i gezdikten sonra önceki gün Diyarbakır'a geldi.

DİYARBAKIR/BURDUR - Diyarbakır, Burdur ve Muğla'da meydana gelen trafik kazalarında dört turist öldü. Kuşadası'ndan kiraladıkları 13 motosikletle Türkiye turuna çıkan Yeni Zelandalı 22 kişi, cuma günü Mardin'i gezdikten sonra önceki gün Diyarbakır'a geldi. Van'a gitmek üzere yola çıkan konvoydaki Neil Bishop'un kullandığı motosiklet, Diyarbakır-Silvan karayolunun beşinci kilometresinde, Süleyman Ağırcan yönetimindeki minibüsle çarpıştı. Kazada sürücü Neil Bishop ile eşi Carol Bishop olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralanan minibüs sürücüsü Ağırcan ile yolcu Mehmet Koyuncu, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Burdur'un Çavdır ilçesine bağlı Söğüt beldesi yakınlarında önceki gece saat 21.00 civarında meydana gelen kazada ise Atlantis Tur'a ait içinde 61 Rus turistin bulunduğu tur otobüsü yağış nedeniyle kayganlaşan yolda sürücü Mehmet Öz'ün direksiyon hâkimiyetini yitirmesi nedeniyle devrildi. Kazada Rus turistlerden kimliği belirlenemeyen birisi hayatını kaybederken 32 kişi de yaralandı. Yaralılar, Burdur, Korkuteli ve Gölhisar devlet hastanelerinde tedavi altına alındı. Yaralılardan dördünün durumu ağır.
Muğla Köyceğiz'de meydana gelen kazada da iki İngiliz ailenin kiraladığı minibüs kamyonla çarpıştı. Kazada sürücüler 39 yaşındaki Jarl Harris ile 26 yaşındaki Ayhan Uzunoğlu öldü, 10'u turist 12 kişi de yaralandı.
(dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7476067476060

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.