Turizm Bakanı: Ruslar görgüsüz

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, 'Ormancı' türküsüne konu olan Belen Kahvesi'ni açarken, turizm konusunda ilginç değerlendirmeler yaptı.
Haber: AHMET BAYRAK / Arşivi

MUĞLA - Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, 'Ormancı' türküsüne konu olan Belen Kahvesi'ni açarken, turizm konusunda ilginç değerlendirmeler yaptı. Muğla'nın Çaybükü Köyü'nde restore edilen kahvenin açılışını yapan Koç, Muğla şivesiyle, "Laf yetivesin gari, selamün aleyküm. Hadi açıverelim şu gaveyi gari" dedi.
2008 yılı turizm hedefini '30 milyon turist ve 30 milyar dolar gelir' olarak açıklayan Atilla Koç, şu anda Türkiye'de kitle turizmi yapıldığını dile getirdi. Koç, "Kitle turizminde Almanlar fazla para bırakmıyor. Ancak Ruslar sonradan zengin olmanın görgüsüzlüğüyle fazla para bırakıyor. Ruslar bu söylediğimi de duymasın, bu sene çok Rus turist bekliyoruz" dedi! Kitle turizmiyle gelenlerin kişi başına 700 dolar dolayında para harcadığını söyleyen Koç, kültür, dağ, yat ve termal turizmle bunun adam başına 5 bin dolara çıkabileceğini belirtti.
'Kendine dönüş hareketi'
Kültür ve Turizm Bakanı Koç, Belen Kahvesi'nde yaptığı konuşmada haziran ayında 81 ilin valisiyle, Edirne'den 'Kendine dönüş hareketi' başlatacaklarını da açıkladı. Koç, "Bu kapsamda türbeler, tarihi evler, kahveler yenilenecek. Birçok türkünün hikâyesi film olacak. Birçok şarkımızın romanı ortaya çıkacak" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7432367432360

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.