Turizm Bakanlığı CNN İnternational'e karşı!

Turizm Bakanlığı CNN İnternational'e karşı!
Turizm Bakanlığı CNN İnternational'e karşı!
Uluslararası yayın kuruluşlarının Türkiye'de yaşanan Gezi olaylarına ilişkin yaptığı yayınların Türkiye'nin imajını zedelediğini düşünen Bakanlık, yurt dışında propaganda ve bilgilendirme çalışmalarına başladı.

ANKARA - Gezi eylemlerinin uluslararası medyaya polisin sert müdahaleleriyle yansıması üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye 'nin ‘zedelenen’ imajını düzeltmek için karşı atağa geçti. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in talimatıyla Rusya ve Almanya ’ya heyet gönderildi. Heyetler propaganda ve bilgilendirme çalışması yapacak.
Uluslararası yayın kuruluşlarının Türkiye’de yaşanan Gezi olaylarına ilişkin yaptığı yayınların Türkiye’nin imajını zedelediğini düşünen Bakanlık, yurt dışında propaganda ve bilgilendirme çalışmalarına başladı. Bakan Çelik’in talimatıyla Rusya ve Almanya’ya heyet gönderildi.

'EYLEMLER LOKAL BÖLGELERDE YAŞANIYOR'
Bakanlık heyetinin ilk durağı Rusya oldu. Rusya Federasyonu Federal Turizm Ajansı Başkanı Aleksandr Radkov ve Rus tur operatörleriyle Moskova’da bir araya gelen heyet, Türkiye’de güvenlik sıkıntısı olmadığı mesajı verdi. Türk-Rus turizm ilişkilerinde gelinen nokta ve Türkiye’nin gündeminin değerlendirildiği görüşmelerde Bakanlık Müsteşarı Özgür Özaslan, turist güvenliği sıkıntısının yaşanmadığını anlattı. Türkiye’deki eylemlerin lokal bölgelerde yaşadığını belirten Özaslan, Rus yetkililere, turistlere herhangi bir zarar gelmediğini ve Türkiye’nin turizmde yine en çok tercih edilen ülkeler arasında başı çektiğini söyledi.

İKİNCİ DURAK ALMANYA
Bakanlık heyetinin bir sonraki durağı ise Türkiye’ye yılda 5 milyon turist gönderen Almanya oldu. Almanya’nın önde gelen tur operatörleri ile gerçekleştirilen görüşmelerde bakanlık yetkililerinin aktardıklarına göre, şirketlerin bu yıl ülkemize yönelik kapasitelerini yüzde 5 ile yüzde 10 arasında artırdıkları öğrenildi. Türkiye’de yaşanan olayların Alman turistleri fazla etkilemeyeceğini belirten Alman tur operatörleri Bakanlık heyeti ile yaptıkları görüşmelerde; Türkiye’ye yönelik ilginin bu tür olaylarla azalmayacağına dikkati çekerek, Türk turizminin olayların sona ermesinin ardından yeniden ivme kazanacağını söylediler.


  http://www.radikal.com.tr/113827911382791

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hukumetin tek dayanagi sozde duzelttigi ekonomi! - emrey

  Olen arkadaslar kimin umurunda? Varsin ekonomiye zarar gelmesin zaten! Alin iste o cok ovundugunuz ekonomi ile yetemeyeceginizi anlayin, ozgurluk herseyden daha onemlidir! Super ekonomi para isteyen Birlesik Arap Emirlikleri'ne, Katar'a, Suudi Arabistan'a gitsin, biz ulkemizin onlar gibi ustun ekonomiye sahip ancak insan haklarini hice sayan bir yapida olmasina IZIN VERMEYECEGIZ!