Turizm kursunda bekâr olma şartı

Turizm Bakanlığı, turizm işletmelerine personel yetiştirmek için açtığı kurslara katılacaklara 'bekâr olma' şartı koydu.

ANKARA - Turizm Bakanlığı, turizm işletmelerine personel yetiştirmek için açtığı kurslara katılacaklara 'bekâr olma' şartı koydu. Bakanlık, kurs süresinde evlenenlerin ise kursla ilişkisinin kesileceğini duyurdu.
Bu yıl turizmden 10 milyar dolar gelir bekleyen Turizm Bakanlığı, sektörün ihtiyaç duyduğu ara insan gücünü yetiştirmek amacıyla kurs düzenleyecek. Bakanlığa bağlı turizm eğitim merkezlerinde düzenlenecek
'Turizm İşletmelerine Personel Yetiştirme Temel Eğitim Kursları'na seçme sınavları ise 20-22 Ağustos tarihlerinde yapılacak. İzmir, Antalya, Nevşehir, Trabzon, Kastamonu ve Isparta'daki sekiz merkezde düzenlenecek kurslar, yiyecek ve içecek servisi, kat hizmetleri, yiyecek üretimi, ve önbüro branşlarında olacak.
30 haftalık kurslar yatılı ve gündüzlü olarak düzenlenecek ve kurs sonunda başarı belgesi verilecek. Kursa katılacakların 21 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor. Adaylar 17 Ağustos'a kadar, kurs istedikleri turizm eğitim merkezine şahsen veya postayla başvurabilecek. (anka)