Türk 'astronot', uzaya Kuran-ı Kerim götürecek

Türk 'astronot', uzaya Kuran-ı Kerim götürecek
Türk 'astronot', uzaya Kuran-ı Kerim götürecek
İzmir'deki Levent Marina'da 5 restoranın temizlik ve bulaşık işlerinin şefi olan 41 yaşındaki evli ve iki çocuk babası Ercan Kaygısız, uzaya gitmeye hazırlanıyor

İZMİR - UFO firmasının 'UFO Beni Uzaya Götür' çekilişinin talihlisi Ercan Kaygısız, "Eğer uzaya gidersem bir Müslüman Türk olarak yanımda Kuran-ı Kerim, cevşen ve seccade götürmek isterim" dedi.

Dirinler Gruba bağlı Levent Marina'da 5 restoranın temizlik ve bulaşık işlerinin şefi olan Ercan Kaygısız, UFO uzay macerasının ilk talihlisi oldu. İki çocuk babası Kaygısız, "Isıtıcıya ihtiyacım vardı ve geçen Aralık ayında Ufo ısıtıcılarından aldım. Satıcı bana bir de çekiliş olduğunu ve kazandığım takdirde uzaya gideceğimi belirtti. UFO Beni Uzaya Götür çekilişi için iki gün önce telefonuma mesaj geldi ve çekişilin gerçekleştireceklerini belirtmişlerdi. Bugün ise 14.10 itibariyle UFO Isıtıcılarından yetkililer aradı ve ilk çekilişin talihlisinin benim olduğumu söylediler. Çok şaşırdım hatta Burcu Esmersoy ve Pascal Nouma ile konuştum. Pascal Nouma'ya espri yaparak Pascal Beni Uzaya Götür bile dedim" diye belirtti.

Normal hayatta şans oyunlarında ve çekilişlerde hiç şansının olmadığını söyleyen Kaygısız, çok şaşırdığını ifade etti.

Çekilişi kazandıktan sonra ilk önce eşini aradığını ve ilk başta eşinin inanmadığını söyleyen Kaygısız, "Eşim önce 1 Nisan şakası zannetti ve inanmadı sonra olayın ciddiyetinin farkına vardığı zaman tepkisi ise 'Gerçekten gidecek misin, bizi bırakacak mısın?' oldu. Bende de detaylı bilgi yok ama içimde heyecan ve merak var. Eğer gidersem yanıma Müslüman Türk olarak Kuran-ı Kerim, cevşen ve seccade alacağım. Çocuklarımın ve eşimin fotoğrafları da alacağım. Yanıma alacağım fotoğraf makinesi ile çok sayıda fotoğraf çekeceğim" dedi.

UFO ile uzaya gitmeye hak kazanan Ercan Kaygısız için, özel bir hazırlık programı oluşturulacak. UFO talihlisi Ercan Kaygısız'un 2013 yılının son aylarında İstanbul 'da başlayacak hazırlık programı, Amsterdam'da verilecek görev taktikleri kursu, yerçekimsiz ortam alıştırmaları, 39 Albatross'la yapılacak deneme uçuşu ve yerçekimsiz ortam uçuşuyla devam edecek. Son olarak Karayipler'de Curaçao Adası'ndaki 5 yıldızlı bir otelde 3 gün konaklayacak olan talihli Ercan Kaygısız, SXC havaalanından kalkan özel uzay aracıyla, 103 bin kilometre uçarak uzaya çıkacak.

Gerçekleştirilecek olan 'UFO Beni Uzaya Götür' kampanyasının uzay seyahati, XCOR Aerospace tarafından geliştirilen özel uzay aracı Lynx Mk II ile yapılacak ve bu macera İstanbul'dan itibaren saniye saniye kaydedilecek.(dha/Eray Arpaşin)


  http://www.radikal.com.tr/1127622112762212

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kime verecek miş? - radi11

  Hani zaten yukardan gelmemis miydi? Acaba çek etsin mi istiyor!

  Türk 'astronot', uzaya Kuran-ı Kerim götürecek - UygarTurkiye

  Inanilamayacak bir karar...Bence bir Turk ilim adami uzaya gitse cok degerli arastirmalar yapma firsati bulurdu.

  Geri iade almıyorlar. - eracon

  Göklerden geldiği söylenen bir kitabı geri götürme çabası nedir ki? Seccadeyi ne yapacak onu da anlamadım? Namaz kılacak desem, kıble ne yanda kaldı diyecek. Gidemez o bir yere, götürmezler, testlere dayanamadı derler bırakırlar. Ufo ile giderse bilemem. Onların teknolojisi daha gelişmiş. Zaman zaman sıradan insanları hiç bir eğitime tabi tutmadan götürüp getirdikleri söyleniyor.

  Uzayda Ezan da duyar! - queerestofthequeer

  Git kardeşim, git, geldiğinde bize uzayda ezan sesinin ne kadar güzel yankılandığını anlat. Biz de fizik biliminden bihaber mutlu olalım bununla. Suya dua okuduğumuzda nasıl ki molekülleri oynaşıyorsa, kesin uzay boşluğunda ezan da duyulur. Sonra da Uzayın Şifrelerini Çözen Adam olursun, Türk medyalaması seni gururla sunar - programlar düzenlersin televizyon da halkımız seni arayarak sana danışırlar hatta uslu bir vatandaş olursan bir gün akil adam bile olabilirsin. Bunların hepsi birer korku filmi senaryosu gibi gelse de kulağa, artık alıştığımız şeyler değil mi?

  Uzayın sesini dinle - etufan

  Uzayda mutlaka uzayın sesini dinle. Belki, the cemaatin yıllarca uydurduğu ezan sesini duyar, iki rekat şükür namazı kılarsın. Dönüşte bize Amerikalı ve Rus astronatlardan İncil getirmeye çalış bakalım var mı? Yoksa, bunu ilk akıl eden dünyanın en zeki insanı sıfatını hemen verelim sana...

  Ne Bu Telaş - ibretnüma

  Sevgili solcularımız hasedinizi dışarıya vurmayınız, siz de gidin yanınızda ırçılık bilimum kötülükten münezzeh sosyalist bayraklarınızı, Das Kapital'inizi götürürsünüz. Tabii uzaylılar olur da araştırırlarsa o ayrı öbür türlü belki yerler. Bu arada zemzem de götürsün çatlasın birileri.

  Herkesin İnancı - Sid Dorsett

  İnançlarını başkalarının gözüne sokma huyunu da götür geri getirme ama onları. Ama dönüşte "uzay görmüş" sıfatıyla satacaksan götürdüklerini sözüm yok. Hatta dinin başlı başına bir sektör olduğunu eleştiren bir performans sanatı sınıfına bile girer yaptıkların.