Türk bayrağı bina oldu

Türk bayrağı bina oldu
Türk bayrağı bina oldu
Samsun'da Canik Belediyesi'nin Türk bayrağını simgeleyen yeni hizmet binası dikkati çekiyor.

SAMSUN - Samsun Canik'te Türk bayrağı şeklinde yapılan ve büyük oranda tamamlanan belediye binası açılışa hazırlanıyor.
AK Partili Canik Belediye Başkanı Osman Genç , Samsun'un kurtuluş şehri olduğunu hatırlatarak, yeni hizmet binasının projesinin bu unsura dayandığını söyledi.

Yeni hizmet binasının, geçmişi, bugünü ve geleceği ifade ettiğini anlatan Genç, "Geçmiş önemlidir, çünkü kökleri olmayanın geleceği yoktur. Dolayısıyla hizmet binamızın girişine bu şehrin köklü Selçuklu şehri olduğunu hatırlatan büyük bir giriş kapısı yaptık. Binanın mimarisi de bugüne aittir ve ay-yıldız ise hep geleceği ifade eder" dedi. 

Atatürk 'ün 1919'da Samsun'a çıkarken aynı zamanda bir Selçuklu şehrine çıktığını belirten Genç, şöyle devam etti, "Atatürk, kentin önemini bilerek Samsun'a çıkmıştır. Bu şehir Karadeniz'in başkentliğini yapan, kurtuluş meşalesinin yakıldığı şehirdir. Buradan hareketle ay-yıldızlı hizmet binası yapmak için yola çıktık. Bizim hizmet binamız Türkiye 'de ay-yıldızlı yani Türk bayraklı en büyük hizmet binasıdır."

Yeni yapıdaki meydanın adının "Adnan Menderes Demokrasi Meydanı" olduğunu da söyleyen Genç, altında otopark bulunan meydanın kentin en büyük, ilçenin ise ilk meydanı olacağını belirtti. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/113454211345429

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  içini doldurun tıka basa avrupa malıyla - demlicay2011

  klimalar mitsubishi. bilgisayarlar tayvandan yazılım microsofttan. kumaşlar italyan derisinden (bu biraz sıkar) mermerler italyadan (buda sıkar) telefonlar simensten. arabalar yine alman mersedesinden sonra görüntü sisetmleri japonayadan sony tabiki. diye gidiyor. dışı türk galiba. çimentosu yabancı ortaklığındandır büyük ihtimal. siz övünün bakalım bayrak vatan sakarya diye satılmadık bir kulağınız kaldı. milleti kandırın bunlarla. daha aselsan mühendislerinin cevabını veremediniz utanasıcılar ne hakla böyle davranışlar sergileyip milleti yanıltırsınız. siz kime hizmet ettiğiniz belli değil. boyayın bakalım. ama ben yutmam. hesap verrin hesap. zamanı geldi. bunlar iyi alametler değil. aselsancılar.

  Ay ve yıldız bayrakta yokken bile estetik.. - kedimlig

  Kesinlikle estetik bir bina olmuş. özgürlük anıtının anlamı Amerika'nın her yerinden gözükmesi. Samsun'a yakışan bir binada ay yıldızla olurdu. Emeği geçenlere teşekkürler. Arabeks müziğin suçlandığı ülkemizde, bu binaya tepkinin gelmesi hiç şaşırtıcı değil. Hala daha milli değerler yobazlık gibi görülüyor. Halbuki böyle düşünenler (hissedemeyecekleri derecede özlerine işlemiş) batı özentisi. Özgürlük anıtını ziyaret ederler, ay yıldızlı binaya laf ederler. Komedi.

  yok - isodi

  Mimari, semboller ve kalıplardan uzak, çevre şartlarına ve tarihe duyarlı, sanatla bütünleşen önemli bir kavramdır.Elma ne kadar elma ise Türkiye bayrağı da o kadar Türkiye bayrağıdır. Bu tür önemli sembolleri çıkış yapmak ve dikkat çekmek adına mimariyi kirletmek şeklinde kullanmanız doğru değildir.

  harika! - schweppes

  bence çok güzel olmuş. harika bir fikir. ayrıca türkiye bayrağı bi kere o. kürtlerin bir sorunu olduğunu kim nerden uyduruyo allah aşkına. hoş bir tasarım işte. abartmaya, kulp takmaya gerek yok.

  Güzel şeyler de oluyor! - mlylmz

  Bağrış çığrışa gerek yok, ne kadar güzel ve de özgün bir mimari yapı olmuş. Ellerine sağlık. Bir de bayrağın hilal kısmı, üzerinde rengarenk çiçeklerin yetiştirilebileceği şekilde düzenlenirse çok daha güzel ve anlamlı oolur diyorum.

  ABARTI - m.rozbilen

  Abartılan her şey değerini kaybeder.Sabah akşam bir şeyle yatıp kalkarsan en değerli varlık bile olsa artık kaale alınmaz olur.Bayrak maalesef çok suistimal edilmiş, bir başkasını (kürtleri) bununla terbiye etmeye kalkışılmıştır.Bu güne kadar bayrakla sorunu olduğunu söyleyen kürt görmedim.Sadece Türk bayrağı yerine Türkiye bayrağı densin istiyorlar.Bu olduğu takdirde bütün kutlama ve etkinliklerde Türkiye bayrağını seve seve dalgalandıracağını söylüyorlar.Ama her vesile ile onun gözüne sokar gibi bayrak kullanıldığında ve suistimal edildiğinde bayrağa karşı mesafeli durmaya çalışıyor.Neden onları anlamıyoruz,anlamış değilim.Canik belediyesinin yaptığı mimarinin görüntüsü çok güzel olmuş.Ancak eğer birilerine karşı herhangi bir sebeple rant elde etme veya kullanmak amacı varsa yanlıştır derim.

  Tebrikler - mavi ve beyaz

  Muhteşem bir tasarım ve harikulade bir tablo.Emeği geçenleri kutlarım.Bakalım padişahımızın ucube tanımına mazhar olacak mı merakla bekliyoruz.