Türk bayrağı bina oldu

Türk bayrağı bina oldu
Türk bayrağı bina oldu
Samsun'da Canik Belediyesi'nin Türk bayrağını simgeleyen yeni hizmet binası dikkati çekiyor.

SAMSUN - Samsun Canik'te Türk bayrağı şeklinde yapılan ve büyük oranda tamamlanan belediye binası açılışa hazırlanıyor.
AK Partili Canik Belediye Başkanı Osman Genç , Samsun'un kurtuluş şehri olduğunu hatırlatarak, yeni hizmet binasının projesinin bu unsura dayandığını söyledi.

Yeni hizmet binasının, geçmişi, bugünü ve geleceği ifade ettiğini anlatan Genç, "Geçmiş önemlidir, çünkü kökleri olmayanın geleceği yoktur. Dolayısıyla hizmet binamızın girişine bu şehrin köklü Selçuklu şehri olduğunu hatırlatan büyük bir giriş kapısı yaptık. Binanın mimarisi de bugüne aittir ve ay-yıldız ise hep geleceği ifade eder" dedi. 

Atatürk 'ün 1919'da Samsun'a çıkarken aynı zamanda bir Selçuklu şehrine çıktığını belirten Genç, şöyle devam etti, "Atatürk, kentin önemini bilerek Samsun'a çıkmıştır. Bu şehir Karadeniz'in başkentliğini yapan, kurtuluş meşalesinin yakıldığı şehirdir. Buradan hareketle ay-yıldızlı hizmet binası yapmak için yola çıktık. Bizim hizmet binamız Türkiye 'de ay-yıldızlı yani Türk bayraklı en büyük hizmet binasıdır."

Yeni yapıdaki meydanın adının "Adnan Menderes Demokrasi Meydanı" olduğunu da söyleyen Genç, altında otopark bulunan meydanın kentin en büyük, ilçenin ise ilk meydanı olacağını belirtti. (AA)