Türk bayraklarıyla çadır kenti basmak istediler

Türk bayraklarıyla çadır kenti basmak istediler
Türk bayraklarıyla çadır kenti basmak istediler
Akçakale'ye zorla girmek isteyen Suriyelilerin çıkardığı olaylarda bir polisin şehit olmasının ardından kalabalık bir grup çadır kenti basmak istedi.

Akçakale ’de yaşanan olayların ardından Türk bayrakları ile yürüyüş yapan ve daha sonra dağılan kalabalık, gruplar halinde toplandı.

Grup, ilçe merkezine 4 kilometre uzaklıkta bulunan ve 35 bin Suriyeli sığınmacının barındığı Süleymanşah Konaklama Tesisi'ne yürümek istedi. Gruplar halinde konaklama tesisine yürüyen kalabalığı, polis uyarılarda bulunarak dağılmalarını istedi.

Uzun süre polise direnen kalabalık, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. Yaşananların ardından güvenlik güçleri, zırhlı araçlarla Süleymanşah Konaklama Tesisi'nde ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı.

PROVAKE ETMEYİN MESAJLARI GÖNDERİLDİ
Yaşanan olayların ardından tüm Akçakalelerin cep telefonuna bilinmeyen bir numara tarafından kısa mesaj gönderildi. Mesajda şu ifadelere yer verildi; 'Sağduyulu Akçakale halkı, provokatif eylemlere kanmayalım. Şehidimiz huzurla yatması için kışkırtmalara gelmeyelim.'

DHA - Hadi KURT


  ETİKETLER:

  Konaklama

  ,

  ilçe

  ,

  güvenlik

  ,

  Akçakale

  http://www.radikal.com.tr/113202111320211

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  akp zulmü - kizil1984

  bu yapılanlar suriyelilerin suçu değil tamamen akp'nin suçudur, çünkü suriyelilere yüz vere vere tepemize çıkarttı, sanki biz onlara bakmaya mecburmuşuz gibi, süriyelilerin yükünü başta bölge halkı, sonrada maddi yük olarak tüm ülke çekiyor, sonra bütçe açık verdi daya millete vergiyi, haram zıkkım olsun