Türk bilişimci Harvard'ın gözdesi oldu

Türk bilişimci Harvard'ın gözdesi oldu
Türk bilişimci Harvard'ın gözdesi oldu
30 milyon takipçili "digital-government.net" sitesinin kurucusu Recep Erdem Erkul, devlet başkanları, başbakan, bakanlar ile CEO ve başarılı girişimcilerin çağrıldığı bir programa katılacak.

Türk bilişimci, dünyanın sayılı üniversitelerinden Harvard’ın gözdesi oldu. 30 milyon takipçiye ulaşan “digital-government.net” sitesini kurup, işleten Recep Erdem Erkul, devlet başkanları, başbakan, bakanlar ile CEO ve başarılı girişimcilerin çağrıldığı programa ikinci kez davet edildi. Türkiye Bilişim Derneği Başkan Yardımcısı da olan Erkul, 2009 yılında Harvard’a çağrılan ilk Türk olarak bu mutluluğu ikinci kez yaşıyor. Erkul’un davet edildiği Kennedy School of Government, dünyanın bir numaralı kamu yönetim okulu olarak biliniyor. Farklı ülkelerden bakanlar, rektörler, diplomatların da yer aldığı program “Ekonomik Kalkınma İçin İnovasyon” başlığını taşıyor. Program sonrasında Harvard Üniversitesi’nde “Teknoloji ve İnovasyon Kongresi” yapılacak. Programın bu seneki ana konuşmacısı Slovenya Devlet Başkanı Dr. Danilo Türk olacak.


Erdem Erkul’un sahip olduğu “digital-government.net” isimli portal 30 milyonu aşkın takipçisi ile şimdiden dünyanın ilgisini çekmiş durumda. Elektronik devletle, Siyasette Teknoloji Kullanımı ile ilgili merak edilen her şeyin yer aldığı İngilizce sitenin dünyanın her tarafından izleyicisi bulunuyor. Siteye girenler Türkiye’nin yanı sıra ABD , İngiltere, Almanya gibi gelişmiş ülkelerdeki elektronik devlet uygulamalarını da görebiliyor. “Digital government” isimli site arama motorlarında yapılan elektronik devlet (digital government) aramalarında da ilk sırada yer alıyor. Erkul, Merkezi Brüksel’de Bulunan Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Meclisi’nde 3 yıldır Türkiye’yi temsil ediyor.


  http://www.radikal.com.tr/112673611267361

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - kaamos

  dünya çapında belki de binlerce insanın işsiz kalmasına yol açmış ve projesini sattıkça daha fazla insanı işsiz ve mutsuz edecek bir siber emperyalist kişiliği sırf milliyetinden dolayı manşetlere taşımak radikale yakışmamış. halbuki şu anda avrupa ve dünyanın en büyük meselesi işsizlik. bu adama odaklanacağınıza, istihdam konusunda odaklansanız daha uygun olurdu.