Türk Böbrek Vakfı'na satış başvurusu!

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, maddi sıkıntı çeken çok sayıda vatandaşın böbreğini satmak için hemen her gün kendisine telefon açtığını veya e-mail gönderdiğini söyledi.

İSTANBUL - Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, maddi sıkıntı çeken çok sayıda vatandaşın böbreğini satmak için hemen her gün kendisine telefon açtığını veya e-mail gönderdiğini söyledi.
Erk'in verdiği bilgiler şöyle: "Kredi kartı borcu olanlar böbreklerini satmak istiyor. Bazıları tek böbreğine 30 bin YTL istiyor. Bu kişiler beni aradığı gibi vakfa gelen çok sayıda hastaya ulaşabiliyor. Bazı hastalar da özellikle Kuzey Irak, Rusya, Hindistan'da umut arıyor. Hasta sayısı çok, bağış az. İnsanlar çaresiz. Yurt dışında bu işin ticareti kolay yapıldığı için parası olanlar oralara gidiyor."
Günde 500 hastanın diyalize geldiği Türk Böbrek Vakfı'nda da hastalar simsarlarla karşılaştıklarını anlattı. Dört yıldır diyalize bağlı yaşayan Yasemin Esmer de, Kuzey Irak, Rusya ve Hindistan'da naklin daha ucuza yapıldığını belirterek, "Param olsa böbrek almak için yurtdışına giderim" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7660237660230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.