'Türk çocukları gey ailelere verildi'

'Türk çocukları gey ailelere verildi'
'Türk çocukları gey ailelere verildi'
İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Belçika'da 3 Türk çocuğunun ailelerinden alınarak gey ailelere verildiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın 'yurtdışında 4 bin Türk çocuğunun, gençlik daireleri aracılığıyla Hıristiyan ailelere verildiği' sözleriyle başlayan tartışma, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün'ün iddiasıyla yeni bir boyut kazandı.

Üstün, Belçika'da ailelerinden alınan 3 Türk çocuğunun gey ailelere verildiğini öne sürdü.

Ayhan Sefer Üstün, bunun bir insan hakkı ihlali olduğunu ifade ederek, çocukların basit idari kararlarla alınarak, bambaşka kültürde olan ailelere verildiğini söyledi.

Üstün, ''Bunların sayısı şu anda minimum 5 bin ama bunun 9 bine kadar olduğu söyleniyor'' dedi.

Belçika'da bir Türk ailenin 3 çocuğunun alınarak ''gey ailelere'' verildiğini, çocuklardan 2'sinin uzun mahkeme sürecinden sonra alındığını, biri için ise hala yargı sürecinin devam ettiğini kaydetti.

KOMİSYON İDDİALARI YERİNDE İNCELEYECEK
Komisyonda, Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk kökenli ailelerin gençlik dairelerinin, çocuk koruma tedbiri uygulamalarından kaynaklı sorunlarının araştırılması amacıyla söz konusu iddiaların yoğun olduğu ülkelere heyetler gönderilmesi ve yerinde inceleme yapılarak bir rapor tanzim edilmesi önerisi kabul edildi.

Üstün, farklı ülkelere, farklı heyetlerin gideceğini, bunun bir saha çalışması olduğunu belirterek, ''İlkini 17 Nisan 2013 gibi düşünüyoruz. Çünkü 17 Nisan 2013'te Neonazi cinayetlerinin ilk duruşması yapılacak Almanya 'da. Biz daha önce almış olduğumuz karar gereğince hem o yargılamaları izlemek için Almanya'ya gideceğiz, gitmişken bu olayları da incelemek istiyoruz'' diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/1121305112130514

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sorun goremiyorum - caglarkarademir

  Gey, hristiyan, ermeni,turk, kurt, amerikali,lesbiyen, heterosexuel insanlar ve ciftler daha mi az sevgi ve ihtimam gosterecek sizin islamico-turco aile yapinizdan. Ya birakin bu isleri artik. Cocugun beklentisi sadece sevgi ve huzur, gerisi bunlari bulamamis biz yetiskin ve umutsuz ve cahil ve kimliksiz yasamlarimizin beklentisidir. Bu kadar sacma bir haberde bile bunun izleri var.

  mutercan - momentum

  İnsanlığı kurtaracak şeyin zaten Avrupa'dan gelmesi gerekmiyor. Avrupa kurtarsa kurtarsa kendini kurtarır, herkes gibi. Zaten kendini de kurtarmış durumda; şimdi tatlı tatlı, dünyanın kalan kısmına insan hakları, demokrasi, çoğulculuk, çağdaş değerler pazarlıyor. Ama, harcanan milyar dolarlara, çalışan binlerce uzmana, kurulan sayısız misyona rağmen Batı'nın değerleri Batı dünyası dışında hiç bir sorunu çözememişse, bunun suçlusu sorunu çözülmemiş insanlar değil. Batı'nın tecrübesi farklı kültürlerde sökmüyor, olay bu ve bunda şaşıracak bir şey de yok. Sonuçta Batı da, diğer kültürler gibi bir paradigma; evrensel'i tek başına temsil etme yetkisi yok. Ve paradigmalar birbirlerini yargılayamazlar. Geçen yıl Norveç'te de bir Türk ailenin çocukları lezbiyen bir çifte verilmişti. Aileyi bağırta bağırta çocuğu alıp böyle bir çifte vermek insan hakkı mıdır, yoksa zulümün ta kendisi midir, burası zurnanın zırt dediği yer. Bu olayın sonucu ne oldu bilmiyorum, ama bunun için uğraşılacak olması bile yeteri kadar işkence. Bir başkası için en temel hassasiyet olan şey, başka bir kültürün insan hakları konseptinde hiç akla bile gelmiyor. Ben-merkezli olmamak, küçümsememek, yalnızlığa fırlatmamak, herkese eşit hitap kabiliyetine sahip olmak ve daha onlarcasının Batı'nın insan ilişkileri anlayışında yeri yok. Küçümseyici bakışlarıyla sınır polisin diplomatik pasaportu göre göre burada kaç gün kalacaksınız diye sorması, bana onun içini anlatıyor. İnsanlar böyle şeyleri sindirebiliyorlarsa, kendilerine değer verildiğini söyleyebilirler.

  gurbetçiler, eşcinseller ve yurdumun duyarlı insanları.. - hulahop

  almanya'da dayım var. ikinci evliliğini yaptı. ikisi de köyden tipler. toplamda 8-9 çocuk yaptı. en son cenazede biraz konuştuk, durumları rezalet. kızların nerde kiminle ne yaptığı belli değil. oğlanlar da öyle. hırsızlık, uyuşturucu, yalan dolan. doğru düzgün türkçe konuşamazlar. eğitimleri en iyi ihtimal lise terk. orda ayak işlerinde çalışırlar ama gene de dönmezler. ekmek parası burda da var ama neden dönmüyor peki bu insanlar? çünkü orda daha iyi koşullarda yaşıyor, daha çok kazanıyor, devlet tarafından kıymet görüyorlar. kendileri söylüyor bunu. o emperyalist avrupa sürekli aşağıladığı, 'çocuklarını çaldığı' bu karakafalara tc'nin verdiğinden daha fazla değer veriyor. 9 çocukla fabrika işçisi olarak burda çalışsın, bırak o lüks arabayı almayı, karınlarını doyurabilecekler miydi acaba..mehmet öz dönmüyor diye trip atılır da bu gurbetçiler dönmeyince hiçbir şey de denmez bu arada..adamların keyfi yerinde..ayrıca çocuklara el koymak nedir yahu? devlet gelip pat diye çocuklarını mı alıyor Türklerin.. mümkün mü böyle birşey? ama şikayet varsa, adam çocuğunu dövüyorsa, pazarlıyorsa, kötü muamele ediyorsa bizdeki gibi ödüllendirmek yerine gelip kurtarıyordur çocuğu aileden. eşcinsellerle de ne derdiniz varsa anlamıyorum.. haberlere bakın, ne kadar pislik, hırsızlık, ahlaksızlık, cinayet, şiddet vs. varsa hep 'normal' tiplerden çıkıyor. sor hepsi elhamdürillah müslümanım der. hepsi erkek'tir! ama tecavüz eder, çalar çırpar..

  İYİ YAŞAM - mutercan

  Daha iyi bir yaşam adı altında insan hakları ihlali yapılıyor. Avrupada hiç bir zaman insanlığın kurtuluşuna vesile olacak gerçek demokrasi yaşanmadı.

  Kuyruklu yalan. - vancetti

  Bu yalan kuyruklu bir yalan olmuş Oralarda yaşadım, aile çocuğuna bakamayacak durumdaysa, sosyal işler müdürlükleri tarafından alınarak yurtlara yahut koruyucu ailelere verilir. Alman bir arkadaşımla hayvan barınağından çocuğu için köpek almağa gitmiştik. Dört sayfalık bir form doldurmamız istendi. Gelirinden tutunda bahçesi varmıya kadar sorular vardı. Sanırsın konut satın alıyor. Meselenin aslını bilmeden atmayın. Emperyalist söylemlerinin modası geçti. Anti emperyalistsen emperyalizmin oyuncağı olmazsın.

  bu ne ya? - aharasa

  ben ne haberi anladım ne de söylenenleri. neresinden tutsam elimde kaldı. kim neden o kadar (türk) çocuğu alıp gay'lere versin. ayrıca gay'ler bir nevi vampir mi de endişeleneceğiz. haberi okuduktan sonra aklımda uyanan tek şey bu arkadaşların almanyaya gitmek için bahane aradıkları şeklindeki şüphe oldu.

  aile... - gokada

  Gey aile heteroseksüel aile ayrımından değil, aile çocuğa gelişimini sağlayacak ortamı sunuyor mu sunmuyor mu odağından bakmak gerekiyor. Türkiye'deki çoğu heteroseksüel aileyi incelesek sınıfta kalır. Ona buna ahlak dersi vereceğine ülkemiz kendi gerçeğine bakıp nasıl düzelteceğini düşünse daha iyi olur.