Türk çocuklarının dünyası

İzmir'in göbeğinde, saat 20.00 ile 21.30 sularında bıçak tehdidiyle iki kişiyi soyanların, 17 yaşında çocuklar olduğu anlaşıldı. Çocuk Şubesi'ne teslim edilen zanlıların aynı gün içinde bir yaşıtlarından bıçak zoruyla 2 YTL gasp ettikleri anlaşıldı.
Haber: LOKMAN DAĞ / Arşivi

İZMİR - İzmir'in göbeğinde, saat 20.00 ile 21.30 sularında bıçak tehdidiyle iki kişiyi soyanların, 17 yaşında çocuklar olduğu anlaşıldı. Çocuk Şubesi'ne teslim edilen zanlıların aynı gün içinde bir yaşıtlarından bıçak zoruyla 2 YTL gasp ettikleri anlaşıldı.
İzmir'in Hatay semtinde önceki akşam polise başvuran 26 yaşındaki muhasebeci Hale Tüşenin, saat 20.00 sıralarında Şehit Nihat Bey Caddesi'nde yürürken içinde 30 YTL bulunan çantasının gasp edildiğini söyleyerek şikâyetçi oldu. Bir saat sonra yine aynı semtten bir başvuru daha yapıldı. Bir su firmasında çalışan 18 yaşındaki Halil Altaş, Halil Rıfatpaşa Caddesi'nde saat 21.30 sularında iki kişinin bıçak zoruyla cep telefonu ile 20 YTL'sini aldığını söyledi.
Teşhis edildiler
Polis ekipleri ise mağdurlar Hale Tüşenin ile Halil Altaş'ın verdikleri gaspçı eşkallerinin birbirine benzemesi üzerine her iki gasp olayını da gerçekleştiren kişilerin aynı olabileceği üzerinde durarak çalışma başlattı. Ardından Basmane Gaziler Caddesi'nde şüphe üzerine gözaltına alınan F.Ç. ile F.E. götürüldükleri Hatay Karakolu'nda iki mağdur tarafından da teşhis edildi.
2 YTL'lik soygun
Yaşları küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edilen iki zanlının yine aynı gün Basmane'de bıçak tehdidiyle 16 yaşında bir lise öğrencisinin 2YTL parasını gasp ettiği iddia edildi.


    http://www.radikal.com.tr/7633547633540

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.