Türk diplomatik konvoyuna bombalı saldırı

Türk diplomatik konvoyuna bombalı saldırı
Türk diplomatik konvoyuna bombalı saldırı

Fotoğraf: Arşiv

Musul'daki Türk Başkonsolosluğu konvoyuna bombalı saldırı düzenlendiği bildirildi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Erbil 'e gitmek üzere yola çıkan konsolosluk görevlilerini taşıyan dört araçlık konvoya bugün saat 10.00 sularında bombalı saldırı düzenlendi. Edinilen bilgilere göre yol kenarına döşenen bomba, konsolosluk konvoyunun geçişi sırasında patlatıldı. Ölen ya da yaralananın olmadığı saldırıda, araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Musul Emniyet güçleri, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Emniyet güçlerinin, saldırganları bulmak için çalışma başlattığı bildirildi. (AA)


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  bomba

  ,

  saldırı

  ,

  Erbil

  ,

  emniyet

  http://www.radikal.com.tr/114886711488672

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yetmezmış gibi - ilbeg

  İçeride zaten Hükümet ortalığı toza dumana çevirmiş durumda, gazsız bir gün geçmiyor. Sanatcılar, yazarlar ve insanlarımız doğrudan hedef alınıyor. Bunlar yetmezmiş gibi şimdi de dışarıdaki insanlarımız da terörün hedefi haline geldiler. Vatandaşlarımızın güvenliği içeride de dışarıda da sıfıra inerse ne olacak ? Biz ABD değiliz ki bir vatandaşımız için dünyanın altını üstüne getirelim. Bu bir yılda, biri kaçırma, 4.saldırı benim bildiğim. Ne oluyor hükümet !

  Cok mu garip... - akropol

  Herkese kabadayilik, dusmanlik ve tiyatro yapiyoruz ABD ve uluslararasi tekellere yaranmak icin. Cok mu garip yani bize karsi takinilan tavir. Daha bu bir sey degil. Emperiyalizm hem isini goruyor, hem bu ulkeyi yalnizlastiriyor,hem ekonomik olarak daha da cokusunun zeminini hazirliyor ( ABD bir hareket yapti dolarla ve herkes gordu $ ve Eu nereye firladi)dolayisiylada bolunme ve ic savasinda zeminini hazirliyor.