Türk dizi yıldızı, Arap âleminde 'Gazze duyarlılığı'nı artıracak

Türk dizi yıldızı, Arap âleminde 'Gazze duyarlılığı'nı artıracak
Türk dizi yıldızı, Arap âleminde 'Gazze duyarlılığı'nı artıracak

?Gümüş?dizisinin yıldızı Songül Öden, Gazze kampanyasının ?yüz?ü oldu.

Haber: TARIK IŞIK / Arşivi

ANKARA - Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın Gazzeli çocuklar için düzenlediği ‘first lady’ler zirvesi ilk meyvesini verdi. Kanal D’de gösterilen Gümüş dizisinin yıldızı Songül Öden, Katar Emiresi’nin isteğini kabul etti ve Ortadoğu’da Gazze’ye yardım kampanyasının ‘yüz’ü oldu. Gazze konusunda, ‘Türkiye kadar duyarlı bulunmayan’ Arap ülkeleri, duyarlılığı reyting rekorları kıran dizinin yıldızıyla artırmayı deneyecek.
Yedi ülkenin first lady’leri ve önde gelen kadınları, Gazze için 10 Ocak’ta Emine Erdoğan’ın düzenlediği zirvede buluşmuştu.
Toplantıda Arap first lady’lerin en çok ilgi gösterdiği kişi ise Türkiye’de ‘Gümüş’, Merkezi Dubai’de bulunan MBC kanalında ‘Nur’ adıyla gösterilen dizinin yıldızı Songül Öden oldu. Öden’e Ürdün Kraliçesi Raina, “Benim ülkemde benden bile ünlüsün” diye iltifat ederken Katar Emiri’nin eşi Moza Bint Nasır El Misned, Gazze için işbirliği teklif etti. Öden’in teklifi kabul ettiği öğrenildi. Buna göre Öden, dizinin diğer başrol oyuncusu Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıların durdurulması ve Arap ülkelerinde kamuoyu oluşturulması için düzenlenecek kampanyanın ‘yüzü’ olacak. Öden ve Tatlıtuğ, Katar ve Suriye’de başlatılacak kampanyalarda ve çeşitli etkinliklerde rol alacak.