'Türk general Alman kadın askere küfür etti'

'Türk general Alman kadın askere küfür etti'
'Türk general Alman kadın askere küfür etti'
Almanya Savunma Bakanı'nın Kahramanmaraş ziyaretinde bir Alman kadın askeri ittiği iddia edilen Türk tuğgeneralin kimliği Bild gazetesinde yayınlandı. Generalin küfür ettiği de iddia edildi.

Almanya Savunma Bakanı’nın Kahramanmaraş’taki Patriot bataryasını ziyareti sırasında bir Alman kadın askeri ittiği iddia edilen Türk tuğgeneralin kimliği Bild gazetesinde yer aldı. Generalin o sırada sinkaflı bir küfür de savurduğu öne sürüldü.

Hürriyet 'in haberine göre, Alman Parlamentosu’nun ordu denetçisi, Kahramanmaraş’a konuşlandırılan Alman Patriot bataryalarında görevli askerlerin durumuyla ilgili ay başında bir rapor yazmıştı. Raporda Savunma Bakanı Thomas de Maiziere’in 23 Şubat’ta Kahramanmaraş’taki Alman askerlerini ziyareti sırasında bir Türk generalin, bir Alman kadın askeri tartakladığını öne sürülmüş, olay Alman meclisinin gündemine gelmişti.

YARBAY VE YÜZBAŞIYA FIRÇA

Gizli rapordan bölümler dün Bild Am Sonntag gazetesinde yayınlandı. İddiaya göre, kimliği de açıklanan Türk tugay komutanı, De Maiziere’nin ziyareti nedeniyle yolu kesilince hiddetli bir şekilde aracından indi. Yolu kesen kadın askeri kolundan tutarak kenara iterken “Si.. git” ifadesini kullandı. Olayı yatıştırmak isteyen Alman yarbaya da bağırdı. Generalle birlikte araçtan inen diğer bir Türk subayın da bir Alman yüzbaşıyı şiddetli bir şekilde ittiği ve kaburgasında zedelenme meydana geldiği raporda öne sürüldü.

ÜST DÜZEYDE GÜNDEME GELDİ

Alman Genelkurmayı, konunun Alman Ordusu ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en üst kademesinde ele alındığını belirtti. Alman General Rainer Glatz, “Yanlış anlaşılmalardan ortaya çıkan durum, her iki tarafı da derinden sarsmıştır” dedi. Glatz, Türk tarafıyla, gerekli tedbirlerin alınması için görüşmeler yapma kararı alındığını açıkladı.

'FİZİKSEL OLARAK DURDURAMADI'

Bild dün Türkçe küfrü başlığa taşıdı. Rapor için ifade veren Alman yarbay, “Fiziksel olarak Türk generali durdurmanın mümkün olmadığı belliydi. Hiçbir şekilde sakinleşmiyordu. Ne tavrını, ne vücut dilini, ne de burnumun dibine kadar yakın mesafede duruşunu doğru buldum ” dedi.


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  TSK

  ,

  Almanya

  ,

  Kadın

  ,

  İddia

  ,

  bild

  ,

  general

  ,

  rapor

  http://www.radikal.com.tr/1125623112562318

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  özel arabası ya almandı ya japon - demlicay2011

  alt takıma bağır çağır egonu tatmin et. elin yabancısı senin gahrını çekmez. vatan sakaryayı kurtardınız ya helal olsun sana. 30 yıldır pkk yı bilerek bitirmediniz. uçucu şeyler için. şimdi başımızdakilerin sizin yüzünden olduğunu biliyorusun. amerika adamı böyle yönetir. o patriyotlarda bir simge olduğunu söylememe gerek yok. kimyayı yedinmi öbür dünyaya boylarsın. patriyot kaçını yakalayıpta vuracak. yolu kesilen general . senden büyük bu millet var.

  Önce bilime saygı duyacaksın... - alidogan333

  Bu işler başınıza gelmeden önce nerdeydiniz. Günaydın ve geçmiş olsun. Bu işler bir kadına efelenmekle olmaz. Önce bilime saygı duyup kendi sistemini üreteceksin, ele muhtaç olmayacaksın, sonra da elin askerini kendi vatanına sokmayacaksın. Yaptığınız darbelerde 17 yaşındaki ODTU'de bilim okuyan üniversiteli çocuğun yaşını büyütüp asarken bunları düşünecektiniz.

  patriota da kabadayilik - 1umut2

  Almanlar ya da avrupalilar kibirli degildirler hicbir zaman.Asil kibirli olan bizim turk generalleri tegmenleri falanlardadir.sadece kibirlilik olsa biraz daha asil falan bi göruntu olacak ama kibirden baska omuzlarinda ufacik bir kidem belirtisi oldu mu kendilerini dunyanin efendisi görup herseye karisip kafa tutan cinsindendir turkiye askeri yapisi maalesef.Dolaysiyla bir kez daha dunyaya rezil olduk beyler,asil buna yanin kafanizi kumdan cikarmayi becerebilirseniz tabi.

  NATO Subayı rahatsız olmuş.... - nazaret

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin üzerinde kurulan Adli sahtekarlık baskısının tam anlamı ile işe yaramadığını görmek AB vatandaşı bir NATO subayını rahatsız etmiş olmalı. TSK içinde bunu yapacak subayların olması ve kinlerini içlerinde tutmaları dünyanın bu bölgesinin geleceği için umut verici.

  Türk general alman kadın hk. - fgemak

  bir alman subayı patriotlarda görev yapmak üzere Türkiyeye gönderilmiş, Türkiye bir afrika ülkesi değildir, bu silahların kullanılması ve kontrolünü Türk subaylar kendileri yapmak istemektedirler,almanyanın bu durumu anlıyarak Türk personelin eğitimine yardımcı olup eğitim tamamlandığında Türkiyeyi terk ederek ülkelerine dönmeleri bu durumun en mantıklı çözümü olacağını düşünüyoruz.Türkiye Natonun koyun sürüsü kurşun askeri değildir,ABD nin ve natonun bunu iyi anlaması lazım diye düşünüyoruz.

  Emret Komtanim - Ali Fistan

  Komutanim. Ben ordunda zorunlu bir erken, bana vurabilir, evire cevire dovebilir, hakaret edebilir, asagilayabilir, imkansiz gorevleri benden talep edebilirsin. 'Bedenim ve varligim vatana armagan, bayraga feda olsun' nasil olsa. Ancak yaptiginin ne kadar dogru oldugunu bilen bilir ve neyin ne oldugunu bilen bir adamin erine, yarbayina yaparsan, hesabini sorarlar. Ben sormam. Soramam. Kimse de bana yapilanin hesabini sormaz vatanimda. Ama bu, her vatanin ayni sorumsuzluk ve canilikte oldugu anlamina gelmez. Her vatanin her generali de ulkesinin yuzunu kizartacak seyler de yapmaz zaten.

  Turk generali dusurmeye calistiklari pozisyon - mavran

  Keske onlarin patriotlarina ihtiyacimiz olmasaydi. Iste kendi teknolojimizi en muassir seviyeye cikarmamiz lazim ve ulkemize yabanci seytan sokmamaliyiz. Hic seytani durusu olmayan generalimiz erkek gibi dusuncelerini ifade etmistir ama gel gelelim o generali seytanca suclamaya calisanlar; olayin ne ciktigini neden anlatmiyorlar?. Turk ulkesinde Turk general kararlsri verir. Cok basit. Aslinda Almanyada boyledir. O asker Alman generale o sekilde davranabilirmi?. Pravo sayin general. Sen Turk halkinin gonlundesin ama pozisyonun geregi dunyanin tum seytani yollarini ogrenmen bir elzemdir. Savas sadece savas alaninda olmaz!.